Eagles Of Death Metal prezentują zwiastun filmu dokumentalnego

/ 16 stycznia, 2017

Zespół Eagles Of Death Metal padł ofiarą ataku terrorystycznego, kiedy 13 listopada 2015 roku, podczas jego koncertu, do paryskiego klubu Bataclan weszli terroryści, zabijając 89 osób. Wszyscy członkowie zespołu uszli z życiem, ale podczas ataku zginął jeden członek ekipy technicznej. Teraz opowiedzą o tych wydarzeniach w filmie dokumentalnym „Nos Amis”.

Eagles Of Death Metal wyrzucony z francuskich festiwali

Film „Nos Amis” swoją premierę będzie miał 13 lutego 2017 roku na kanale HBO, a jego reżyserem jest Colin Hanks. Film zostanie podzielony na trzy części: w pierwszej zaprezentowany zostanie zespół Eagles Of Death Metal, w drugiej przedstawione zostaną wydarzenia z Bataclan, a w trzeciej powrót grupy na scenę. W dokumencie oprócz członków Eagles Of Death Metal wypowiadać się będą także członkowie U2, na których paryskim koncercie w grudniu 2015 roku grupa Eagles Of Death Metal pojawiła się gościnnie, występując po raz pierwszy od czasu tragedii.

W jednym z wywiadów, lider Eagles Of Death Metal, Jesse Hughes wyraził opinię, że w organizację zamachu mogli być zamieszani ochroniarze pracujący w Bataclan, co sprowadziło na niego falę krytyki ze strony klubu. Reżyser Colin Hanks zapewnia, że ten kontrowersyjny wątek nie zostanie pominięty w jego filmie.

Eagles Of Death Metal „Nos Amis”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także