Metallica przygotuje coś wyjątkowego na tegoroczne Grammy

/ 16 stycznia, 2017

Metallica została zaproszona do wystąpienia na rozdaniu tegorocznych nagród Grammy, które odbędą się 12 lutego 2017 roku w Los Angeles. Ponadto muzycy mają szansę dostać jedną z nagród, gdyż utwór „Hardwired”, pochodzący z wydanego w 2016 roku albumu „Hardwired… To Self-Destruct”, został nominowany w kategorii „Najlepsza piosenka rockowa”.

Recenzja „Hardwired… To Self-Destruct” w encyklopedii TerazRock.pl

Metallica wydała oświadczenie, w którym napisała:

Po pierwsze, to wielki zaszczyt, że zostaliśmy nominowani, ale to?!!? Jesteśmy podekscytowani, że zostaliśmy poproszeni o występ na 59. rozdaniu nagród Grammy, które transmitowane będzie w niedzielę, 12 lutego 2017 roku.

Minęły trzy lata, od kiedy ostatnio wystąpiliśmy na tej ceremonii z cenionym na świecie chińskim pianistą Lang Langiem [wykonując utwór „One”] i cieszymy się, że mamy tam wrócić.

Mamy coś bardzo wyjątkowego i specjalnego zaplanowanego na ten wieczór, włączcie więc kanał CBS.

 

Szalone doświadczenia Metalliki z Grammy

Fakt, że utwór Metalliki został nominowany w kategorii „rock” a nie „metal” Kirk Hammett skomentował następująco:

Mamy szalone doświadczenia z Grammy, więc kiedy robią coś takiego, tylko wzruszamy ramionami. Ale to wciąż zaszczyt. Takie uznanie jest wspaniałe i wspaniale jest być zaproszonym przez Grammy, żeby wystąpić.

Mówiąc o „szalonych doświadczeniach” Kirk zapewne miał na myśli, że w 1989 roku Metallice Grammy za utwór „One” sprzed nosa zwinął, ku zaskoczeniu wszystkich, zespół Jethro Tull.

Jak myślicie, co takiego wyjątkowego przygotowują członkowie Metalliki? My przypominamy ich występ sprzed trzech lat.

Metallica i Lang Lang: „One”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także