Ed Sheeran obsypany w Polsce wyróżnieniami [FOTO]

/ 14 sierpnia, 2018

Brytyjski artysta należy do najlepiej sprzedających się na całym świecie, również i w Polsce. Od czasu swojej poprzedniej wizyty Ed Sheeran zebrał mnóstwo wyróżnień, które teraz przyszło mu odebrać.

Znanej aktorce odmówiono wstępu na koncert Eda Sheerana

Najważniejszym z nich była diamentowa płyta za album „÷”, który uplasował się na drugim miejscu najchętniej kupowanych albumów w Polsce w 2017 roku. Oprócz tego uhonorowane zostały jego single:

  • Shape Of You – podwójny diament
  • Perfect – diament
  • Castle On The Hill – potrójna platyna
  • Calway Girl – potrójna platyna
  • Happier – platyna
  • Dive, Nancy Mulligan, What Do I Know?, Supermarket Flowers, How Would You Feel (Paean), New Man, Barcelona – złoto

Diamentową płytę dostaje wykonawca, którego album został sprzedany w nakładzie przekraczającym 100 tysięcy egzemplarzy. W przypadku singli liczona jest suma przychodu z pobrania pliku, muzyki w tle, dzwonka telefonicznego i streamingu. By otrzymać złoto, utwór zagranicznego wykonawcy musi „zarobić” 20 tysięcy złotych, na platynę 40 tysięcy, a na diament 200 tysięcy.

Ed Sheeran wyprzedał dwa koncerty na stadionie PGE Narodowy, jednak jego żądania były zaskakująco skromne. Według ridera, do którego dotarł portal wp.pl, Sheeran poprosił, by w jego garderobie znalazły się: butelki Robinsons Squash, sześciopak Coca-Coli, sześciopak dietetycznej coli, sześciopak Fanty Orange, sześciopak Sprite'a i słoik miodu Manuka. Jego zakupy kosztowały około 270 złotych.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także