Ed Sheeran zapowiedział nowy album i ogłosił trasę po Europie

/ 1 marca, 2023
fot. Harald Krichel

Ed Sheeran kończy swój matematyczny cykl – zapowiedział właśnie płytę „-” (Subtract).


Ed Sheeran ogłosił nowy album, który zamykać będzie jego trwającą ponad 10 lat matematyczną serię. Płyta zatytułowana „-” (Subtract) ukaże się 5 maja 2023 roku.

Na albumie Ed wraca do swoich songwriterskich korzeni, opierając materiał na osobistych przeżyciach związanych z żałobą i nadzieją. „-” (Subtract) przedstawia jedną z największych gwiazd na współczesnej scenie w najbardziej wrażliwej, bezbronnej i szczerej odsłonie.

Pracowałem nad „Subtract” przez dekadę, starając się stworzyć idealny akustyczny album. Pisałem i nagrywałem setki piosenek mając klarowną wizję tego dzieła. Później, na początku 2022 roku, seria wydarzeń zmieniła moje życie, moje zdrowie psychiczne a ostatecznie moje spojrzenie na muzykę i sztukę. Pisanie piosenek jest dla mnie terapią. Pomaga nadać znacznie moim uczuciom.

Pisałem więc bez zastanawiania się, jaka to będzie za piosenka. Po prostu pisałem co popadnie. W ten sposób, w nieco ponad tydzień, dekada pracy ustąpiła miejsca moimi najgłębszym myślom. W ciągu miesiąca moja ciężarna żona dowiedziała się, że ma guza, a operacja może odbyć się dopiero po porodzie. Nagle zmarł też mój najlepszy przyjaciel, Jamal, a ja znalazłem się w sądzie broniąc swojej uczciwości i kariery jako autora piosenek. Wpadłem w spiralę strachu, rozpaczy i niepokoju. Czułem się jakbym tonął. Głowa ledwo utrzymywała się nad powierzchnią, ale nie mogłem złapać powietrza.

– powiedział Ed Sheeran.

Tracklista „-” (Subtract):

 1. Boat
 2. Salt Water
 3. Eyes Closed
 4. Life Goes On
 5. Dusty
 6. End Of Youth
 7. Colourblind
 8. Curtains
 9. Borderline
 10. Spark
 11. Vega
 12. Sycamore
 13. No Strings
 14. The Hills of Aberfeldy

Ed Sheeran zagra trasę po Europie

Ed Sheeran ogłosił europejskie koncerty na marzec i kwiecień 2023 roku, które odbędą się w Manchesterze, Londynie, Glasgow, Dublinie i Paryżu.

Daty koncertów w Europie:

 • Czwartek 23.03 – Manchester, AO Arena
 • Piątek 24.03 – London, The O2
 • Sobota 25.03 – London, The O2
 • Wtorek 28.03 – Glasgow, Hydro Arena  
 • Czwartek 30.03 – Dublin, 3Arena
 • Niedziela 02.04 – Paris, Accor Arena
KOMENTARZE

Przeczytaj także