Oranżada powraca na 20-lecie z nowym albumem. Posłuchaj singla

/ 17 listopada, 2022


Po 10 latach przerwy zespół Oranżada powraca z nowym albumem studyjnym.


Oranżada świętuje 20-lecie kariery artystycznej i z tej okazji przygotowała nowy album studyjny. Płyta „Tango Karma” ukaże się 24 lutego 2023 roku. Będzie to pierwszy od 10 lat album Oranżady.

Tango Karma” to pierwszy od 10 lat album studyjny zespołu i dziesięć nowych autorskich kompozycji Oranżady. Pięć po polsku i pięć po angielsku. Ukuty przez zespół termin „psychodelicje” będzie prowadzić słuchacza przez świat stworzony przez zespół, w którym jedyną pewną jest słońce, a nam każe się meandrować przez dziwne gęstwiny nowych technologii, finansów, gdzie jedyną opcją jest schować się na chwilę we własnej wyobraźni, lub w ramionach ukochanej osoby, a życie to nieustanna gonitwa za terminami i kupowaniem wciąż lepszego produktu.

Grupa udostępniła singel „Tyle dróg” (gościnnie Emilly Bones z zespołu Tekla Goldman) zapowiadający album:

Zespół Oranżada powstał w 2002 roku w Otwocku i od tamtego czasu przeszedł długą ścieżkę na scenie niezależnej. Ogólnopolski rozgłos przyniósł im program MiniMax Piotra Kaczkowskiego w radiowej Trójce, grali w całym kraju w klubach i na największych festiwalach w kraju (Open’er) i zagranicą (Klangbad festiwal, Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Bremie). Nagrali cztery płyty studyjne i jedną koncertową.

fot. Maciej Łabudzki

KOMENTARZE

Przeczytaj także