„Egzorcysta”. Czy kultowy horror doczeka się odświeżonej wersji?

/ 22 grudnia, 2020

Rozpoczęły się rozmowy w sprawie przygotowania nowej wersji horroru „Egzorcysta”.


„Halloween”, które w 2018 roku przygotował David Gordon Green, okazało się ogromnym sukcesem. Ten reboot, będący jednocześnie sequelem, został przygotowany na podstawie oryginalnej, pierwszej odsłony filmu z lat 70. Reżyser i scenarzysta w dobrym stylu odtworzył styl Johna Carpentera, co zostało docenione przez widzów na całym świecie.

Teraz David Gordon Green negocjuje umowę z Blumhouse i Morga Creek Prods. Miałby zająć się – na podobnej zasadzie jak w wypadku „Halloween” – innym kultowym horrorem z lat 70. Mowa o „Egzorcyście” Williama Friedkina. Jak donoszą amerykańskie media, w tym wypadku również miałoby to być połączenie reboota i sequela.

Oryginalna odsłona „Egzorcysty” swoją premierę miała w czerwcu 1973 roku. Film uznawany jest obecnie za kultowy, ale doceniony został również zaraz po premierze – otrzymał dwa Oscary. Później powstały dwie kontynuacje, a także dwa alternatywne prequele. Stacja FOX przygotowała również serial pt. „Egzorcysta”, który zadebiutował w 2016 roku i doczekał się dwóch sezonów.

KOMENTARZE

Przeczytaj także