Scena z Monty Pythona w „Wiadomościach” zilustrowała Gwiazdę Betlejemską [WIDEO]

/ 22 grudnia, 2020

Do sporej wpadki doszło podczas poniedziałkowego głównego wydania „Wiadomości”. W materiale o Gwieździe Betlejemskiej pojawił się fragment filmu… „Żywot Briana”.


W jednym z materiałów przygotowanych z myślą o głównym wydaniu „Wiadomości” pojawił się fragment filmu „Żywot Briana”, czyli komedii od słynnej grupy Monty Pythona. TVP zareagowało na wpadkę, usuwając fragment z wydania internetowego serwisu informacyjnego.

Fragment kultowego, acz prześmiewczego filmu znalazł się w materiale Kingi Kwiecień, który dotyczył koniunkcji Jowisza i Saturna. W materiale wypowiadali się eksperci, którzy sugerowali, iż do trzech podobnych zdarzeń doszło w 6 roku p.n.e., a więc koniunkcja mogła wskazywać drogę do Betlejem trzem królom ze wschodu, którzy przybyli z darami do nowo narodzonego Jezusa.

Podczas tych właśnie wypowiedzi w „Wiadomościach” zaprezentowano poniższy fragment filmu:

W sieci szybko pojawiły się prześmiewcze komentarze, które sugerowały, że „Żywot Briana” to nie jest najlepszy możliwy wybór do poważnego materiału w głównym wydaniu „Wiadomości”. Oczywiście pojawiły się również nagrania i zdjęcia wpadki:

Choć TVP sprawy nie skomentowało, z internetowego wydania programu informacyjnego zniknął fragment filmu nagranego przez grupę Monty Pythona.

KOMENTARZE

Przeczytaj także