Eldo kończy karierę? Raper dementuje pogłoski

/ 28 sierpnia, 2018

Eldo, czyli Leszek Kaźmierczak, to urodzony w 1979 roku w Warszawie raper, założyciel w 1997 roku grupy Grammatik, później odnoszący sukcesy solo. W ostatni weekend znowu zaczęło być o nim głośno. Wszystko z powodu wywiadu dla radia UWM 95,9fm. W rozmowie z Wojtkiem Miśkiewiczem na pytanie o tryptyk wydawniczy raper odpowiedział: 

Właściwie można powiedzieć, że jestem już na emeryturze. Nie było nawet potrzeby nagrywania ostatniej płyty.

Powyższą wypowiedź nietrudno było odebrać jako rzeczywiste zakończenie kariery przez Eldo.

Jeżeli nie jestem w stanie być profesjonalnym muzykiem, żyć z muzyki i łączyć działalność zarobkową z muzyczną, to trzeba po prostu powiedzieć sobie „starczy” i zająć się czymś innym.

W tym samym wywiadzie raper dodał także:

Nie mam żadnych planów wydawniczych. Grzecznie zajmuję się swoim życiem. Artystycznie nie mam żadnych planów.

Eldo jednak dementuje takie pogłoski, choć sam wcześniej – w mediach społecznościowych – podrzucił fanom link do wyżej wspomnianego wywiadu.

W rozmowie z portalem naTemat.pl powiedział jednak:

Nie wybieram się na emeryturę i nie kończę kariery. Na samym początku cytowanego wywiadu jasno mówię, że nie zamierzam zmieniać niczego w planie nagrania zapowiadanego tryptyku. Jeśli podejmę decyzję o zakończeniu kariery zakomunikuję to wprost albo zwyczajnie bez słowa zniknę.

Eldo wczoraj, na swoim profilu na Facebooku, napisał także:

Pozostaje mi tylko westchnąć. Ale śmieszne takie zamieszanie, nigdy nie dostałem więcej propozycji nagraniowych.

Eldo zadebiutował solową płytą „Opowieść o tym, co tu dzieje się naprawdę” w 2001 roku, ale rozgłos przyniósł mu album „Eternia” z 2003 roku, który dotarł do 8. miejsca na liście OLiS. Kolejne płyty były sukcesami artystycznymi i komercyjnymi. Płyty „Nie pytaj o nią” (2008), „Zapiski z 1001 nocy” (2010) i „Chi” (2014) otrzymały status Złotej Płyty, a dwie ostatnie z nich dotarły na szczyt OLiS-u.

Dyskografię Eldo zamyka album „Psi” z 2016 roku, który jest drugą częścią tryptyku zapoczątkowanego przez „Chi”.

W najbliższy weekend Eldo i Jotuze wystąpią jako Grammatik na Warsaw Challenge. Artyści będą gośćmi projektu Albo Inaczej.

szy | fot. Mateusz Wysokiński

KOMENTARZE

Przeczytaj także