Eric Clapton wykonał przebój Prince'a [WIDEO]

/ 21 maja, 2019

Eric Clapton dał serię koncertów w Londynie. Podczas pierwszego z nich artysta wykonał na bis przebój „Purple Rain” zmarłego trzy lata temu Prince’a.

Poniżej możecie obejrzeć amatorskie nagranie z tego koncertu.

Londyński koncert Claptona objął siedemnaście utworów, z czego duża część to bluesowa klasyka pochodząca od takich mistrzów jak Willie Dixon czy Robert Johnson. Poza tym nie zabrakło setu akustycznego, podczas którego wykonany był między innymi „Tears In Heaven”, jak i klasycznych nagrań Claptona, w tym „Layli”.

Poniżej możecie zobaczyć setlistę z tego koncertu.

Eric Clapton Setlist Royal Albert Hall, London, England 2019

Pośmiertny album Prince’a wkrótce

Spadkobiercy zmarłego w 2016 Prince'a we współpracy z Warner Bros. Records i Tidalem przygotowali „Originals”, album zawierający 15 utworów, z czego 14 nigdy nie było wcześniej wydanych. Nagrania są dowodem na zakulisową rolę, jaką Prince odgrywał w karierach innych artystów. Utwory zostały wybrane wspólnie przez Troya Cartera w imieniu spadkobierców i Jaya-Z.

%%REKLAMA%%

Od 7 czerwca Originals będzie dostępny wyłącznie na Tidalu przez 14 dni. W duchu dzielenia się muzyką Prince’a z fanami tak, jak on sobie tego życzył, album będzie dostępny do odtwarzania w wysokiej jakości poprzez subskrypcję HiFi Tidala. Członkowie będą mogli usłyszeć nagrania dokładnie tak, jak zamierzał artysta.

Dwa tygodnie później, 21 czerwca, dostępna będzie wersja CD oraz streaming/download na pozostałych platformach z muzyką cyfrową, a 19 lipca ukażą się edycja na podwójnym 180-gramowym winylu oraz wydanie deluxe CD/2LP.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także