Europe nagrywa nowy album w legendarnym studiu

/ 25 stycznia, 2017

Legenda szwedzkiego rocka, Europe, przygotowuje się do nagrania nowego albumu. Według gitarzysty Johna Noruma, zespół na początku lutego 2017 roku wejdzie do słynnego studia Abbey Road w Londynie, żeby zarejestrować następcę wydanego w 2015 roku albumu „War Of Kings”.

Europe w Encyklopedii TerazRock.pl

Gitarzysta cieszy się przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy będzie nagrywał płytę w studiu, w którym powstało tak wiele słynnych płyt.

Tymczasem perkusista Ian Haugland zdradził portalowi „FaceCulture”, jak wygląda proces twórczy Europe:

Staramy się nie powtarzać na każdej płycie, tylko patrzymy, co zrobiliśmy wcześniej i mówimy: „No dobra, na tym albumie poszaleliśmy pod tym względem, to teraz może zaszalejmy z czymś innym”. To jak galeria z różnymi obrazami, a każdy obraz wywołuje u ciebie inne emocje. Podejrzewam więc, że kolejny album Europe będzie trochę inny od „War Of Kings”.

Perkusista zdradził jednak, że jeszcze nie słyszał nowych kompozycji, gdyż wokalista Joey Tempest komponuje w zaciszu domowym, zanim podzieli się z kolegami rezultatami swojej pracy.

Jestem pewien, że ma wiele pomysłów. Wiem, że [basista] John Levén ma kilka fajnych riffów. Zagrał mi je. To samo z [klawiszowcem] Micem Michaelim. On też ma dużo pomysłów.

Odliczanie do nowej płyty Europe

Europe zasłynął w drugiej połowie lat 80. za sprawą utworu i albumu „The Final Countdown”, który podbił listy przebojów na całym świecie, rozchodząc się w wielomilionowym nakładzie. Grupa płynęła na fali popularności przebojowego hard rocka aż do początku lat 90., kiedy uległa rozwiązaniu. Reaktywowała się dopiero na początku XXI wieku i od tamtej pory gra nieco cięższego, bliższego tradycji hard rocka.

W zeszłym roku Europe odbył trasę koncertową z okazji 30. rocznicy wydania płyty „The Final Countdown”, na której wykonywał ten album w całości. W odliczaniu do premiery nowej płyty, przypomnijmy sobie ten największy przebój Europe.

Europe: „The Final Countdown”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także