Europe. Wszystko o nowej płycie

/ 27 lipca, 2017

Europe przygotowuje się do wydania nowej płyty, która pod tytułem „Walk The Earth” ukaże się 20 października 2017 roku.

Bruce Dickinson wyda autobiografię

Album został nagrany w studiu Abbey Road w Londynie z Dave’em Cobbem w roli producenta. Po zakończeniu prac nad płytą, tak grupa dzieliła się wrażeniami ze studia:

Okazało się to znacznie bardziej ekscytujące niż się spodziewaliśmy. Atmosfera w studiu była wspaniała. Ekipa i sprzęt są nie z tej ziemi. Oczywiście nie mogliśmy się powstrzymać przed zabawą z zabytkowym sprzętem i niesamowitymi technikami nagraniowymi. Nasz producent Dave Cobb dodał naszym piosenkom skrzydeł, a Eddie Spear cudownie zadbał o realizację.

Teraz poznaliśmy tracklistę nowego wydawnictwa:

  1. Walk The Earth
  2. The Siege
  3. Kingdom United
  4. Pictures
  5. Election Day
  6. Wolves
  7. GTO
  8. Haze
  9. Whenever You’re Ready
  10. Turn To Dust

Znana jest także okładka:

Autorem okładki jest artysta Mike Sportes z Los Angeles. Pomysł wykorzystania jego prac podsunął producent płyty, Dave Cobb.

Byliśmy w studiu, kiedy Dave przyszedł w bardzo fajnej koszulce zaprojektowanej przez Mike’a. Natychmiast stwierdziliśmy, że musimy sprawdzić pozostałe prace Mike’a i namówić go, żeby zaprojektował dla nas okładkę zainspirowaną atmosferą płyty.

Grupa zapowiedziała już na listopad koncerty w Wielkiej Brytanii obok Deep Purple, a wkrótce ma zostać ogłoszona europejska trasa koncertowa.

Szwedzki zespół Europe powstał w 1979 roku, a sławę przyniósł mu trzeci album „The Final Countdown” z 1986 roku z przebojowym utworem tytułowym. Na początku lat 90. grupa zawiesiła działalność, ale powróciła w XXI wieku. Od tamtej pory nagrała pięć studyjnych albumów, które cieszyły się dużym uznaniem. Ostatni z nich, „War Of Kings”, ukazał się w 2015 roku. Na czele zespołu od samego początku stoi wokalista Joey Tempest.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także