Ewakuowano duży festiwal w Nowym Jorku. Koncerty gwiazd odwołane

/ 28 lipca, 2018

Pierwszy dzień Panorama Festival w Nowym Jorku został odwołany, a fanów ewakuowano. Odwołano koncerty takich gwiazd, jak Dua Lipa, Migos, Father John Misty, The War on Drugs, Jhene Aiko i The Weeknd. Przyczyną ewakuacji były trudne warunki pogodowe.

Organizatorzy poinformowali w piątek uczestników festiwalu, że ze względu na trudne warunki pogodowe zmuszeni są odwołać koncerty i ewakuować fanów. Nad Nowym Jorkiem przetaczały się silne burze z porywistymi wiatrami.

Festiwal ma zostać wznowiony w sobotę. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje ponownie planów pozostałe dwa dni mają przebiec bez zmian w programie i wystąpią na nim między innymi Janet Jackson, The Killers, St. Vincent, David Byrne, Fleet Foxes, SZA i The xx.

Panorama Festival pecha miał także w zeszłym roku, kiedy to część koncertów trzeba było odwołać z powodu zapadnięcia się sceny.

Panorama Festival jest młodym festiwalem organizowanym w sercu Nowego Jorku. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku i wystąpili na niej między innymi Arcade Fire, Alamaba Shakes, Kendrick Lamar, LCD Soundsystem i Broken Social Scene. W zeszłym roku gościli na nim między innymi Nine Inch Nails, Tame Impala i Frank Ocean. Organizatorem festiwalu jest Goldenvoice, należący do AEG Live, który odpowiada za takie festiwale jak Coachella.

rf | fot. Kayla Johnson

KOMENTARZE

Przeczytaj także