Iron Maiden pokopali piłkę na krakowskim stadionie

/ 28 lipca, 2018

Pomiędzy koncertami, które zaplanowano na 27 i 28 lipca w Krakowie, członkowie i współpracownicy Iron Maiden – ze Steve’em Harrisem na czele – postanowili nieco odpocząć i wybrać się na stadion krakowskiego Hutnika, żeby pograć w piłkę. Dowodzony przez legendarnego basistę zespół wygrał spotkanie z przedstawicielami jednej z krakowskich firm.

Iron Maiden w Polsce: Metalowy spektakl w Krakowie [RELACJA]

Muzyk spotkał się ponadto z działaczami Hutnika Kraków, a także otrzymał koszulkę klubu i zestaw gadżetów. Kilka zdjęć z tego wydarzenia znaleźć można na Facebooku wspomnianego klubu:

Piłkarskie mecze podczas tras koncertowych to już tradycja zespołu Iron Maiden. Zwykle za wszystkimi tego typu inicjatywami stoi właśnie Steve Harris, ogromy fan piłki nożnej – jest nie tylko wytrawnym kibicem, ale również, mimo 62 lat na karku, miłośnikiem kopania futbolówki.


Wczoraj odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych w Polsce koncertów Iron Maiden. Nasz człowiek, Szymon Bijak, tak napisał w swojej opublikowanej dziś relacji:

Naprawdę ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Forma zespołu? Prawdziwy top. Zwłaszcza trzeba pochwalić szalejącego przez cały występ Bruce’a Dickinsona, który skakał, biegał, zachęcał publiczność do zabawy (oczywiście kilkukrotnie padło słynne „Scream for me…”), ale – co najważniejsze – oczarował fanów śpiewem. Steve Harris „strzelał” do pierwszych rzędów i również chętnie przemierzał kilometry. Janick Gers, jak zwykle, pokazywał swoje zdolności, że tak stwierdzę, „gimnastyczne”. Adrian Smith i Dave Murray stali może trochę z boku, ale do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Na plus zaskoczył mnie Nicko McBrain. Uderzał z taką mocą… Ciężko uwierzyć, że powoli dobija do siedemdziesiątki.

Całość do przeczytania na naszej stronie. Kolejny koncert już dziś.

mg | fot. nh2010.pl

KOMENTARZE

Przeczytaj także