Faith No More wydało oświadczenie po śmierci Chucka Mosleya

/ 13 listopada, 2017

O śmierci wokalisty, który brał udział w nagraniach dwóch pierwszych płyt Faith No More poinformowała rodzina. Przyczyną zgonu było poważne uzależnienie, z którym zmagał się Chuck Mosley.

Lars Ulrich o hologramach w świecie rocka

Poza krótkim oświadczeniem wydanym przez rodzinę zmarłego, również jego były zespół – Faith No More – opublikował kilka zdań wspomnień:

Z ciężkim, ciężkim sercem przyjęliśmy do wiadomości odejście naszego przyjaciela i współpracownika, Chucka Mosleya. Jego brawura i hałaśliwe pokłady energii, które przekazywał z ogromnym oddaniem, pozwoliły usytuować nas na ścieżce wyjątkowości i oryginalności, które bez wątpienia nie rozwinęłyby się tak, gdyby nie był częścią naszego zespołu. Mieliśmy szczęście, że w ubiegłym roku udało nam się z nim spotkać ponownie, gdy wydaliśmy reedycję pierwszego albumu. Jego entuzjazm, poczucie humoru, styl i brawura będą wspominane przez wielu. Byliśmy rodziną, może nieco dziwną i dysfunkcyjną, ale jesteśmy wdzięczni za czas, który mogliśmy spędzić z Chuckiem.

Poniżej natomiast oświadczenie rodziny wokalisty, które ukazało się w internecie 10 listopada:

Po długim okresie trzeźwości Charles Henry Mosley III zmarł 9 listopada 2017 roku z powodu uzależnienia. Podajemy to do informacji w nadziei, że posłuży jako ostrzeżenie dla wszystkich, którzy zmagają się z uzależnieniami. Zostawił wieloletnią partnerkę Pip Logan, dwie córki, Ericę i Sophie, a także wnuczka, Wolfganga Logana Mosleya.

Chuck Mosley dołączył do Faith No More w 1984 roku i zaśpiewał na albumach „We Care A Lot” i „Introduce Yourself”. Jego zachowanie na trasie było problemowe i ostatecznie został usunięty z zespołu w 1988 roku, a na jego miejsce przyjęty został Mike Patton. Po odejściu, Chuck współpracował między innymi z Bad Brains oraz Cement.

W ostatnich latach kilkakrotnie dołączył gościnnie do reaktywowanego Faith No More, wykonując ze starym zespołem kilka piosenek. W 2016 roku dał kilka koncertów z Faith No More z okazji reedycji debiutanckiego albumu „We Care A Lot”.

Faith No More & Chuck Mosley – „We Care A Lot”

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także