Fani domagają się zwrotu pieniędzy po koncertach Gallaghera i Queens Of The Stone Age

/ 3 lipca, 2018

W miniony weekend odbył się festiwal Finsbury Park w Londynie, na którym głównymi gwiazdami byli Liam Gallagher i Queens Of The Stone Age. Wielu fanów było jednak niezadowolonych z organizacji, kiepskiego nagłośnienia, długich kolejek i niebezpiecznego tłoku. Teraz domagają się zwrotu pieniędzy.

Liam Gallagher obraził Freddiego Mercury'ego

Problemy organizacyjne położyły się cieniem na festiwalu. Fani musieli stać w długich kolejkach do punktów gastronomicznych i do toalet. Duże zatłoczenie potencjalnie zagrażało bezpieczeństwu festiwalowiczów. Do tego fani narzekali na bardzo złą jakość dźwięku. Niezadowoleni uczestnicy utworzyli petycję i domagają się zwrotu pieniędzy za bilety. W petycji możemy przeczytać:

Organizatorami tych koncertów jest Festival Republic i to oni odpowiedzialni są za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Ewidentnie widać, że organizatorzy nie byli przygotowani na taką liczbę osób, w efekcie doszło do wielu, bardzo niepokojących sytuacji.

Uczestnicy musieli po kilka godzin czekać w kolejkach do gastronomii, punktów z wodą i toalet.

Kolejne kolejki i tłok tworzyły się przy wyjściach, których było za mało i były za wąskie.

Organizatorzy ustosunkowali się jedynie do niewystarczającej liczby punktów gastronomicznych, twierdząc, że festiwalowicze „zasługiwali na lepszą obsługę”.

Firma kateringowa tłumaczy się tym, że do pracy nie stawiło się aż 40% pracowników. Taką sytuację nazwała "bezprecedensową" i przeprosiła za nią.

Fani na Twitterze dzielą się swoimi opiniami i publikują filmy, pokazujące złą organizację i nagłośnienie. Niektórzy twierdzą, że były to najgorzej zorganizowane koncerty, na jakich byli.

 

 

 

rf | fot. Stefan Brending / Lizenz

KOMENTARZE

Przeczytaj także