Fani Suicide Silence domagają się wstrzymania premiery płyty

/ 6 lutego, 2017

Suicide Silence wyda 24 lutego 2017 roku album „Suicide Silence”. Problem w tym, że pewna część fanów zespołu pragnie nie dopuścić do wydania płyty.

Wokalista Suicide Silence: Jeśli nagrywasz dla pieniędzy, to jesteś idiotą

Wszystko zaczęło się po opublikowaniu na YouTube teledysku „Doris” zapowiadającego nowy album. W komentarzach wysypały się negatywne opinie, a klip zebrał prawie dwa razy więcej złych ocen niż dobrych. Niektórzy fani poszli o krok dalej i założyli petycję na stronie Change.org mającą na celu powstrzymać zespół i wytwórnię przed wydaniem albumu. Pod petycją podpisało się ponad półtora tysiąca osób. Wśród komentarzy pod petycją pojawiały się także i takie:

Ta piosenka to najbardziej gówniana rzecz, jaką słyszałem. Proszę odetnijcie mi uszy!

Jan Bongartz, Niemcy

 

Nickelback jest cięższy.

Alex Lee, Australia

Równie druzgocące komentarze pojawiły się pod kolejnym klipem, zapowiadającym album, do utworu „Silence”. Jeśli pod petycją zostanie zebrane 2500 podpisów, zostanie ona dostarczona zespołowi oraz wytwórni Nuclear Blast.

Co na to Suicide Silence?

Wokalista Suicide Silence, Hernan Hermida, powiedział portalowi „Loudwire”, że czyta wszystkie komentarze pod klipami, ale nie bierze ich na serio.

Te komentarze znaczą coś innego. W rzeczywistości ich autorzy chcą powiedzieć: „Hej, źle się czuję, a ta piosenka sprawiła, że poczułem się jeszcze gorzej, muszę więc napisać o tym w internecie, żeby wszyscy widzieli. Proszę, zwróćcie na mnie uwagę”. Czytam wszystkie te komentarze, więc podsyłajcie mi co macie, bo uwielbiam je. (…) Ten eksperyment wyszedł nam na dobre, bo ludzie obrzucają nas błotem, ale jeśli spojrzysz na liczby, to gada mniej niż 3% ludzi [którzy te klipy widzieli].

Suicide Silence” jest drugim albumem nagranym z wokalistą Hernanem Hermidą. Na pierwszych trzech albumach śpiewał Mitch Lucker, który zmarł 1 listopada 2012 roku, w wieku 28 lat, w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku motocyklowym.

Poniżej możecie wysłuchać dwóch utworów zapowiadających nowy album. Rzeczywiście są tak złe jak sądzą fani? Czy może grupa zaskoczyła czymś oryginalnym?

Suicide Silence: „Doris”

Suicide Silence: „Silence”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także