„Fantastyczne zwierzęta 3”. Wiemy, kto zastąpi Deppa w roli Gellerta Grindelwalda

/ 26 listopada, 2020


Warner Bros. podał właśnie nazwisko aktora, który wcieli się w postać Gellerta Grindelwalda w najnowszym filmie z cyklu „Fantastyczne zwierzęta”.


Kilka tygodni temu stało się jasne, że Johnny Depp – po tym jak przegrał proces z dziennikiem „The Sun” – odejdzie z obsady „Fantastycznych zwierząt”. Powodem był fakt, że sąd uznał, iż nazywanie aktora „żonobijcą” nie jest niezgodne z prawem, co w znacznym stopniu wpłynęło na decyzję Warner Bros. o wyłączeniu go z prac nad nowym filmem. Co ciekawe, jeszcze przed orzeczeniem sądu pojawił się na planie i nagrał jedną ze scen.

Od pewnego czasu spekulowano, kto zagra Gellerta Grindelwalda w trzeciej odsłonie „Fantastycznych zwierząt”. Wśród potencjalnych kandydatów znajdował się między innymi Mads Mikkelsen i to właśnie on – już oficjalnie – otrzymał tę rolę. Aktor znany jest między innymi serialu „Hannibal” czy filmu „Casino Royale”.

„Fantastyczne zwierzęta 3” wyreżyserowane zostaną przez Davida Yatesa, a wśród twórców scenariusza znalazła się – również wzbudzająca w ostatnim czasie wiele kontrowersji – J.K. Rowling. Premiera filmu zaplanowana jest na lipiec 2022 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także