Festiwal w Opolu oficjalnie odwołany

/ 22 maja, 2017

Organizatorzy chcieli otworzyć tegoroczny festiwal w Opolu w spektakularnym stylu – na dachu amfiteatru miał bowiem pojawić się Jan Borysewicz z Lady Pank i zagrać hymn, co oznaczałoby oficjalne otworzenie imprezy. Tak się jednak nie stanie, ponieważ muzyk dołączył do innych bojkotujących opolski festiwal.

Rockowi artyści bojkotują festiwal w Opolu

Na Facebooku Borysewicza pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym informuje, iż w Opolu w tym roku nie wystąpi:

Miałem w tym roku otworzyć festiwal w Opolu grając na dachu Amfiteatru hymn festiwalu. Ostatecznie nie wystąpię w Opolu.

Pozdrawiam i zapraszam w innym terminie i innych okolicznościach.

Do zobaczenia na koncertach Lady Pank! Jan Borysewicz

Zamieszanie z tegorocznym festiwalem w Opolu zaczęło się kilka dni temu, gdy wykluczone z imprezy zostały Kayah i Katarzyna Nosowska. Choć Telewizja Polska szybko sprawę wyjaśniła i przekazała kwestie doboru artystów Maryli Rodowicz, obie piosenkarki zrezygnowały. To rozpoczęło lawinę kolejnych oświadczeń – poza wspomnianą Rodowicz, oświadczenia opublikowało dziesiątki muzyków i osób związanych z opolskim festiwalem. To doprowadziło do ogromnego zamieszania i w ostateczności do smutnego finału.

Festiwal w Opolu został odwołany

Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, napisał na swoim Facebooku:

Oznacza to, że festiwal prawdopodobnie w tym roku się odbędzie, ale nie będzie on powstawał we współpracy z Telewizją Polską. Wszystkimi sprawami organizacyjnymi będzie zajmowało się miasto i to ono będzie odpowiedzialne między innymi za ustalenie listy wykonawców. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także