Primus zagrał nowy utwór podczas koncertu

/ 22 maja, 2017

Alternatywna formacja Primus podczas występu w Red Rocks Amphitheater w Colorado (17 maja) zaprezentowała, całkiem niespodziewanie, zgromadzonej tam publiczności nową kompozycję zatytułowaną „Seven”, który jest pierwszym premierowym utworem od sześciu lat.

Chester Bennington ostro o krytykach nowej płyty Linkin Park

Nowy utwór jest najprawdopodobniej zapowiedzią studyjnego albumu zespołu z San Francisco. Na razie jednak nie są znane szczegóły tego wydawnictwa. Z wykonaniem koncertowym kompozycji „Seven” możecie zapoznać się w poniższym linku.

Primus: „Seven”

Ostatni studyjny album zespołu Primus zatytułowany „Primus & The Chocolate Factory With The Fungi Ensemble”, w którym muzycy przedstawili swoją interpretację ścieżki dźwiękowej pochodzącej z filmu „Willy Wonka & The Chocolate Factory” z 1971 roku. Z kolei ostatnia płyta, na której pojawił się autorski materiał grupy, „Green Naughyde”, ukazała się na rynku w 2011 roku. 

Primus jest to grupa założona przez basistę Lesa Claypoola w 1984 roku w San Francisco, która w swojej muzyce miesza metal, rock oraz funk. Twórczość zespołu charakteryzują humorystyczne teksty, a także wyeksponowana rola gitary basowej. Zespół Primus największe triumfy święcił w latach dziewięćdziesiątych, kiedy to na rynku ukazały się płyty „Sailing The Seas of Cheese” (1991) oraz „Pork Soda” (1993), które zawierały takie kompozycje, jak m.in. „Jerry Was a Race Car Driver”, „Tommy The Cat” czy „My Name Is Mud”, a w rodzimych Stanach Zjednoczonych pokryły się platyną. Grupa łącznie na swoim koncie ma osiem studyjnych albumów. Formacja jest także autorem tematu przewodniego do serialu animowanego „Miasteczko South Park”. Obecny skład zespołu prezentuje się następująco: Les Claypool – wokal, bas, Larry LaLonde – gitara oraz Tim Alexander – perkusja.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także