Firewind udostępnia singiel z nowej płyty

/ 20 stycznia, 2017

Firewind to pierwszy projekt Gus G. na dużą skalę. Oprócz rodzimego zespołu, wspiera na scenie Ozzy’iego oraz prowadzi solową karierę (wydał dwie płyty). Pomimo nawału obowiązków znalazł czas na nowe wcielenie Firewind, które w ramach promocji nowego albumu wypuściło teledysk do utworu „Back To The Throne”.

Gus G.:  Ozzy jest dokładnie taki, jakim widzą go ludzie

Gus G. o „Immortals” i artworku płyty

Jesteśmy bardzo szczęśliwi udostępniając artwork naszego 8. krążka. Nazywa się „Immortals” i to pierwszy concept-album w historii Firewind. Jako, że pochodzimy z Grecji, pomyśleliśmy że to fajny pomysł, by stworzyć koncepcyjny krążek o greckiej historii i jej dziedzictwie. Na albumie skupiliśmy się na legendarnych bitwach pod Termopilami i Salaminą podczas drugiej perskiej inwazji na Grecję w 480 roku p.n.e. Artwork stworzył nasz wieloletni współpracownik, Gustavo Sazes i oddaje on to co pojawia się na albumie – epickość, moc, chwała, wiekuistość.

Firewind podczas tworzenia “Immortals” po raz pierwszy skorzystali z usług zewnętrznego współproducenta – Dennisa Warda. W czasie prac był on inżynierem, zajmował się mixami i masteringiem, a także pomógł napisać album Gusowi G. Zespół występuje obecnie w składzie: Henning Basse (wokal), Gus G. (gitara), Petros Christo (bas), Bob Katsionis (klawisze) oraz Jo Nunez (perkusja).

 

Tracklista: Firewind – Immortals

01. Hands Of Time
02. We Defy
03. Ode To Leonidas
04. Back On The Throne
05. Live And Die By The Sword
06. Wars Of Ages
07. Lady Of 1000 Sorrows
08. Immortals
09. Warriors And Saints
10. Rise From The Ashes

Firewind: Back On The Throne

GW

KOMENTARZE

Przeczytaj także