Five Finger Death Punch krytykuje maski w nowym klipie? Gitarzysta odpowiada

/ 17 października, 2020


Kontrowersje wzbudził teledysk do utworu „Living The Dream” Five Finger Death Punch.


W teledysku „Living The DreamFive Finger Death Punch, który właśnie miał premierę widzimy kilka ujęć, które w kontekście dzisiejszej sytuacji mogą budzić kontrowersje, w tym zombie z wózkami sklepowymi oraz osoby w maseczkach noszące odznaki, kojarzące się z komunistycznymi symbolami. Czy grupa w ten sposób krytykuje noszenie masek?

Na te zarzuty odpowiedział gitarzysta Zoltan Bathory, pisząc na Facebooku:

Wyjaśnijmy to: Jest to fikcyjna historia: zombie z wózkami sklepowymi, grubi superbohaterowie i wszystkie inne metafory. Dlaczego scena z maskami nie miałaby być fikcją? Rzeczona scena nie ma przesłania antymaseczkowego. Przecież na stronie zespołu możecie kupić fajne maski.

Jeśli już to muszę wyjaśniać, cały klip jest fikcją, dystopijnym koszmarem jednego z ojców założycieli tuż przed podpisaniem konstytucji. (…) Scena z maskami mówi o hipokryzji na najwyższym szczeblu, kiedy osoby, które ustalają zasady, same nie muszą się do nich stosować. Tak jest prawie we wszystkich dyktaturach i reżimach totalitarnych (miałem nieprzyjemność dorastać w jednym z nich), stąd te metafory.

Poniżej możecie obejrzeć teledysk do utworu „Living The Dream”.

Przeczytaj także