Fleetwood Mac. Legendarna płyta zespołu doczekała się reedycji

/ 19 stycznia, 2018

W 1975 roku brytyjsko-amerykańska poprockowa grupa Fleetwood Mac liczyła sobie już osiem lat i cieszyła się niemałym uznaniem. Nie mogła jednak pochwalić się wielkim komercyjnym sukcesem. To zmienił wydany w lipcu 1975 roku imienny album.

Nowy Tool już w maju?

Dziś, 19 stycznia 2018 roku fani Fleetwood Mac doczekali się wydania wersji deluxe płyty „Fleetwood Mac”. Było to pierwsze wydawnictwo istniejącego do dziś wcielenia zespołu, które szybko okazało się zarówno komercyjnym, jak i artystycznym triumfem. Tylko w USA album aż pięć razy pokrył się platyną. Przyniósł też niezapomniane kompozycje jak „Landslide”, „Say You Love Me” czy „Rhiannon”.

Wersja deluxe (3CD/DVD/LP) zawiera na nowo zmasterowany album „Fleetwood Mac” na CD oraz płycie winylowej, rzadkie oraz wcześniej niepublikowane nagrania studyjne i koncertowe plus DVD audio z miksem w nowoczesnej technologii (24/96 Stereo Audio). Zawiera też książeczkę (insert w przypadku winylu) z rzadkimi zdjęciami oraz notkami autorstwa Davida Wilda i wywiady ze wszystkimi muzykami.

Wydanie na dwóch CD to nowo zmasterowany album „Fleetwood Mac” plus rzadkie oraz wcześniej niepublikowane nagrania studyjne i koncertowe. Jest też wersja na pojedynczym CD (zremasterowana oryginalna płyta).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także