Guns N' Roses podsumowuje trasę [WIDEO]

/ 19 stycznia, 2018

Grupa Guns N’ Roses zakończyła 2017 rok trasą koncertową po Stanach Zjednoczonych. Występy, które przyciągnęły tłumy osób, doczekały się teraz podsumowania.

Nowy Tool już w maju?

Na poniższym filmie zostały uwiecznione fragmenty występów w takich amerykańskich miastach jak Boston, Cleveland, Nowy Jork i Waszyngton. Odbyły się one w ramach kolejnej części trasy „Not In This Lifetime”, która bije kolejne rekordy.

Na trasie, która wystartowała w pierwszej połowie 2016 roku zespół Guns N’ Roses, według danych opublikowanych przez „Billboard”, zarobił 475 mln dolarów, co dało mu 4. miejsce w zestawieniu najbardziej dochodowych tras koncertowych wszech. Tym samym Guns N' Roses przegonili Rogera Watersa, który spadł na piąte miejsce. Muzyk Pink Floyd dzięki trasie „The Wall Live”, która odbywała się w latach 2010-2013, zarobił 459 mln dolarów.

Na najniższym stopniu podium znalazła się formacja Coldplay, która zarobiła 523 mln dolarów na trasie „A Head Full Of Dreams Tour” (2016-2017), podczas której muzycy promowali swój ostatni studyjny album, „A Head Full Of Dreams”. Drugie miejsce należy do zespołu The Rolling Stones. Mick Jagger i spółka zainkasowali 558 mln dolarów, w latach 2005-2007, w ramach trasy „A Bigger Bang”. Na pierwszym miejscu znajduje się irlandzka grupa U2, która od 2011 roku niepodzielnie w tym rankingu rządzi. Ich występy pod szyldem „360 Tour” wygenerowały astronomiczny dochód w wysokości (aż!) 736 mln dolarów.

To jednak jeszcze nie koniec wojaży Guns N’ Roses. Na lato 2018 roku zaplanowana jest kolejna trasa po Europie, która ponownie dotrze do Polski – 9 lipca grupa wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jako pierwszy zespół po gruntownym remoncie tego obiektu. Tegoroczna europejska trasa koncertowa wystartuje 3 czerwca w Berlinie i potrwa do 21 lipca, kiedy to dotrze do Göteborga.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także