Floor Jansen podda się radioterapii. Nightwish przekłada koncerty

/ 5 grudnia, 2022


Wokalistka Nightwish będzie musiała poddać się naświetlaniom. Z tego powodu zespół będzie musiał przełożyć część koncertów.


U Floor Jansen w dwa miesiące temu zdiagnozowano guza piersi. Wokalistka Nightwish kilka tygodni temu poddała się operacji usunięcia go. Operacja udała się całkowicie, jednak wokalistka będzie musiała poddać się jeszcze radioterapii. Początkowo zaplanowana ona była na luty, ale ostatecznie przyspieszono jej termin i odbędzie się w styczniu. Z tego powodu Nightwish będzie musiał przełożyć planowaną na styczeń trasę koncertową po Azji.

Trwająca do świąt trasa europejska nie jest z tego powodu zagrożona. Nightwish zgodnie z planem wystąpi w Arena Gliwice 14 grudnia 2022 roku.

W połowie listopada, informując o swojej diagnozie Floor Jansen napisała:

Znakomite wieści! Jestem wolna od raka. Operacja usunęła tkankę nowotworową, która się nie rozprzestrzeniła. W lutym poddam się miejscowemu naświetlaniu, żeby upewnić się, że niczego nie przeoczono. Wracam do sił po operacji i czuję ogromną ulgę, że się udała. Jeszcze nie odzyskałam sił w 100%, ale jestem pewna, że koncerty mi jej dodadzą.

KOMENTARZE

Przeczytaj także