Foo Fighters i Krist Novoselic wystąpili razem [WIDEO]

/ 3 września, 2018

Krist Novoselic dołączył do Foo Fighters, wykonać utwór „Molly’s Lips” The Valelines, który to swego czasu wykonywała Nirvana. Jej wersja tej piosenki trafiła na płytę „Incesticide” z 1992 roku.

Roger Taylor zagrał z Foo Fighters przebój Queen

W składzie Foo Fighters gra także Pat Smear, który koncertował z Nirvaną podczas jej ostatniej trasy. Oznacza to, że na scenie wystąpiło aż trzech muzyków związanych z ostatnim wcieleniem Nirvany.

Poniżej możecie zobaczyć, jak zabrzmieli razem.

Foo Fighters odbywają trasę koncertową, promując wydany w zeszłym roku album „Concrete And Gold”, tymczasem Dave Grohl nie marnuje czasu. W sierpniu opublikował półgodzinny film towarzyszący nagranej przez niego kompozycji „Play”.

Dave Grohl powiedział, co zainspirowało go do stworzenia „Play”:

Gdy patrzyłem, jak moje dzieci uczą się grać i śpiewać, przypomniałem sobie czasy, gdy byłem w ich wieku, słuchałem płyt i uczyłem się ze słuchu. W szkole, w której uczą się moje dzieci, widzę tłumy innych dzieci starających się rozpracować utwory. Nawet teraz, gdy mam 49 lat, też próbuję rozpracować utwory. Tego nie da się do końca wyuczyć. Zawsze będą stawały przed tobą nowe wyzwania, będziesz szlifował swoje umiejętności.

W filmie zobaczyliśmy też, jak Dave Grohl komponuje i nagrywa tytułowy utwór bez pomocy żadnych zapisanych pomysłów, bez poprawek, całkowicie spontanicznie.

28 września „Play” ukaże się na płycie winylowej w limitowanym nakładzie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także