Frank Bello (Anthrax): Muzycy powinni trzymać się z dala od polityki

/ 15 lutego, 2017

Zespół Anthrax jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej, podczas której wykonuje w całości album „Among The Living” z 1987 roku. W rozmowie dla niemieckiego magazynu „Rock Hard” basista Frank Bello dorzucił swoje trzy grosze na tematy polityczne.

Ułóż setlistę na koncert Anthrax

Ostatnie wybory prezydenckie w USA uwydatniły podziały w amerykańskim społeczeństwie. Wielu muzyków rockowych wyrażało skrajne opinie na temat polityki i nowego prezydenta, Donalda Trumpa. Frank Bello tymczasem dystansuje się od polityki.

Myślę, że muzycy powinni grać muzykę. A polityka powinna zająć się sobą. Ja się zajmę sobą i wierzę, że wszystko się jakoś ułoży. (…) Myślę, że aktorzy powinni zająć się aktorstwem, a muzycy graniem muzyki. Rób to, co chcesz robić. Ja gram muzykę. To nie moja działka. Po prostu obserwuję to, co się dzieje, modlę się, żeby wszystko się ułożyło i myślę, że ludzka natura weźmie górę i wszystko się jakoś ułoży. To szalone czasy. To jak wielki reality show. Dużo się z tego śmieję, bo nic innego nie możemy zrobić. Bo co można zrobić? Można tylko głosować (…). Zacznijmy myśleć pozytywnie i zajmijmy się własnym życiem. Mam nadzieję, że wygra rozsądek.

Poniżej możecie obejrzeć cały wywiad.

Polityczne niepokoje dobre dla sztuki

Niedawno gitarzysta Anthrax, Scott Ian, wypowiedział się, że polityczne niepokoje są dobre dla sztuki. W wywiadzie dla „Metal Hammer” powiedział:

Myślę, że w najbliższych czterech latach wyjdzie dużo świetnej muzyki. Polityczne niepokoje są dobre dla sztuki. Wielka Czwórka zrodziła się w czasach Reagana. The New Wave Of British Heavy Metal w czasach Thatcher, jeśli mnie pamięć nie myli. Tak więc Trump i ogólna atmosfera panująca na świecie, powinna przysłużyć się ciężkiej muzyce. Jest mnóstwo kreatywnych zespołów, scena jest silna i zdrowa. Czy powstanie coś na miarę Iron Maiden albo Metalliki? Może nie za naszego życia, ale ludzie o to samo pytali 10 lat temu i przez te 10 lat zrodziło się sporo fajnych zespołów.

Anthrax już wkrótce w Polsce

Grupa Anthrax jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej. 10 marca 2017 roku Anthrax wystąpi w warszawskiej Stodole. Bilety w cenie 129 i 149 PLN wciąż są dostępne na stronie Ticketpro.pl. Zespół podczas koncertów wykonuje w całości album „Among The Living” z 1987 roku, a resztę setlisty wybierają fani w internetowym głosowaniu na oficjalnej stronie grupy. Jakie utwory Wy byście chcieli usłyszeć w Warszawie?

Anthrax: „Madhouse”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także