Franz Ferdinand powraca. Szczegóły albumu i nowy singiel [AUDIO]

/ 25 października, 2017

Piąty studyjny album zespołu Franz Ferdinand ukaże się 9 lutego 2018 roku nakładem wytwórni Domino i będzie zatytułowany „Always Ascending”. Grupa w sieci udostępniła singiel, który zapowiada ten krążek.

Listopadowy numer „Teraz Rocka” ​od dzisiaj w sprzedaży

Pierwszą zapowiedzią całości jest utwór tytułowy, z którym możecie zapoznać się poniżej: 

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy album grupy Franz Ferdinand nagrany w nowym składzie. Przypomnijmy: w ubiegłym roku po 14 latach szeregi kapeli opuścił gitarzysta Nick McCarthy. Krążek „Always Ascending” został więc nagrany w następującym składzie: Alex Kapranos (śpiew, gitara), Bob Hardy (bas), Paul Thomson (perkusja), Julian Corrie (klawisze, gitara) oraz Dino Bardot (gitara). 

Na piątej płycie zespołu Franz Ferdinand, którą wyprodukował Phillipe Zdar (wcześniej pracował m.in. z Beastie Boys czy formacją Phoenix), znajdzie się 10 premierowych kompozycji, tak prezentuje się tracklista:

  1. Always Ascending
  2. Lazy Boy
  3. Paper Cages
  4. Finally
  5. The Academy Award
  6. Lois Lane
  7. Huck and Jim
  8. Glimpse of Love
  9. Feel the Love Go
  10. Slow Don’t Kill Me Slow

Poniżej z kolei możecie zapoznać się z okładką tego wydawnictwa:

Przy okazji zespół ogłosił trasę koncertową. 8 marca formacja wystąpi w warszawskiej Stodole.

Franz Ferdinand to szkocki zespół, który powstał w 2002 roku w Glasgow. Jego nazwa pochodzi od nazwiska Franciszka Ferdynanda. Ich pierwszy album, zatytułowany po prostu „Franz Ferdinand”, został wydany pod koniec 2003 roku i okazał się jednym z najlepiej sprzedających się debiutanckich albumów ostatnich lat. To właśnie z niego pochodzą takie utwory, jak „Take Me Out”, „This Fire” czy „Darts of Pleasure”. Druga płyta („You Could Have It So Much Better”) ukazała się dwa lata później i również odniosła sukces komercyjny. Kolejne ich studyjne płyty, „Tonight: Franz Ferdinand” (2009) i „Right Thoughts, Right Words, Right Action” (2013), utwierdziły pozycję grupy na rynku muzycznym. Ponadto członkowie Franz Ferdinand połączyli siły z muzykami amerykańskiego Sparks i wydali płytę pod szyldem FFS w 2015 roku. Zespół z Glasgow do tej pory sprzedał 3 miliony albumów. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także