Franz Ferdinand zagra koncert w Polsce

/ 2 listopada, 2017

W lutym światło dzienne ujrzy album „Always Ascending”, czyli najnowsze dzieło muzyków z zespołu Franz Ferdinand. To doskonała okazja, żeby wyruszyć w trasę koncertową, a jej szczegóły zostały właśnie ujawnione. Zespół nie zapomniał o naszym kraju.

Leprous i Agent Fresco już wkrótce w Polsce

Franz Ferdinand zaprezentuje premierowy materiał podczas koncertu w stołecznym klubie Stodoła, który odbędzie się 8 marca 2018 roku. Bilety na ten występ trafią do sprzedaży już jutro, tj. 3 listopada, i dostępne będą w cenach: 145 złotych (miejsca stojące) oraz 181 złotych (balkon – miejsca siedzące numerowane). 

Nowa płyta już w lutym

Piąty studyjny album zespołu Franz Ferdinand ukaże się 9 lutego 2018 roku nakładem wytwórni Domino i będzie zatytułowany „Always Ascending”. Grupa w sieci udostępniła singiel, który zapowiada ten krążek:

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy album grupy Franz Ferdinand nagrany w nowym składzie. Przypomnijmy: w ubiegłym roku po 14 latach szeregi kapeli opuścił gitarzysta Nick McCarthy. Krążek „Always Ascending” został więc nagrany w następującym składzie: Alex Kapranos (śpiew, gitara), Bob Hardy (bas), Paul Thomson (perkusja), Julian Corrie (klawisze, gitara) oraz Dino Bardot (gitara). 

Na piątej płycie zespołu Franz Ferdinand, którą wyprodukował Phillipe Zdar (wcześniej pracował m.in. z Beastie Boys czy formacją Phoenix), znajdzie się 10 premierowych kompozycji, tak prezentuje się tracklista:

  1. Always Ascending
  2. Lazy Boy
  3. Paper Cages
  4. Finally
  5. The Academy Award
  6. Lois Lane
  7. Huck and Jim
  8. Glimpse of Love
  9. Feel the Love Go
  10. Slow Don’t Kill Me Slow

Poniżej z kolei możecie zapoznać się z okładką tego wydawnictwa:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także