Stone Temple Pilots zapowiedzieli pierwszy koncert z nowym wokalistą

/ 2 listopada, 2017

Działalność Stone Temple Pilots w ostatnich latach naznaczona była pechem i nieszczęściami. W 2013 roku grupa rozstała się z wokalistą Scottem Weilandem. Później na krótki okres nawiązała współpracę z Chesterem Benningtonem z Linkin Park, ale i on po dwóch latach i nagraniu płyty EP odszedł z formacji. 

Camel zagra dwa koncerty w Polsce

Zarówno Bennington, jak i Weiland, już nie żyją, więc nie jest możliwa reaktywacja w żadnym z byłych składów. Nie oznacza to bynajmniej, że grupa nie będzie kontynuowała działalności. Na początku ubiegłego roku muzycy Stone Temple Pilots zaczęli szukać nowego frontmana. Członkowie zespołu przesłuchali ponoć 15 tysięcy taśm od kandydatów. 

W jednym z wywiadów Dean DeLeo w taki sposób opowiadał o przebiegu przesłuchań:

We trójkę osobiście przesłuchaliśmy 15 tysięcy zgłoszeń. Było to dla nas ogromne zadanie. Niektóre z osób były świetne. Chodziło o znalezienie kogoś, kto spełni wszystkie nasze wymagania. Po pierwsze, chodzi o to, żeby stanąć na wysokości zadania i zaśpiewać tak, że podziała to na nas, jako na muzyków. Po drugie, chodzi o tworzenie nowego materiału, to musi być ktoś, kto potrafi napisać tekst, wymyślić melodię, zaśpiewać i wie, jak obchodzić się w studiu z mikrofonem. To duże wymagania. Będziemy się starali wybrać jak najlepiej.

Jedną z osób, o której może być mowa to były uczestnik programu X-Factor, Jeff Gutt, który ponoć w maju odbywał próby z zespołem, a drugą filipiński wokalista John Borja, który złożył podanie o wizę do USA i sugerował, że został przyjęty do zespołu.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze oficjalnie kto będzie wokalistą Stone Temple Pilots. 14 listopada wszystko najprawdopodobniej stanie się jasne. Grupa zapowiedziała właśnie na ten dzień specjalny koncert w West Hollywood wyłącznie dla słuchaczy stacji SiriusXM.

Zespół Stone Temple Pilots zadebiutował w 1992 roku albumem „Core”. Po nagraniu kilku udanych płyt, na początku XXI wieku grupa zawiesiła działalność, a Scott Weiland stanął na czele supergrupy Velvet Revolver. Grupa reaktywowała się w 2008 roku i dwa lata później nagrała płytę zatytułowaną „Stone Temple Pilots”. Jest to jak dotąd ostatni studyjny album zespołu.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także