Freddie Mercury i David Bowie bohaterami… szopki noworocznej [FOTO]

/ 22 grudnia, 2020
LONDON, UNITED KINGDOM – JULY 13: Freddie Mercury of the band Queen at Live Aid on July 13, 1985 in London, United Kingdom. (Photo by FG/Bauer-Griffin/Getty Images) 170612F1


Freddie Mercury i David Bowie znaleźli się wśród bohaterów szopki noworocznej.


We Florencji wystawiono tradycyjną noworoczną szopkę. Jej autorem jest Marco Lodola, który do szopki wplótł wiele akcentów popkulturowych.

Artysta tłumaczy:

Szopka jest popowa, ponieważ jest ożywiona ciekawymi, podświetlanymi figurami z pleksi, które reprezentują gwiazdy popularnej włoskiej piosenki. Artyści, którzy wystąpili na scenie Ariston podczas Festiwalu w Sanremo, najpopularniejszego krajowego wydarzenia piosenki w historii. Jest Lucio Dalla i Gigliola Cinquetti w przebraniu Giuseppe i Marii. Renzo Arbore, Rino Gaetano, Luciano Pavarotti, Mina, Rita Pavone, Max Pezzali, Caterina Caselli, Laura Pausini, jak i anioły i pasterze. Ale także Freddie Mercury, Louis Armstrong, David Bowie.

Niestety, ze względu na pandemię tegorocznej szopki nie można oglądać z bliska, jak w ubiegłych latach, została jednak wystawiona w oknach Galerii Uffizi.

Poniżej prezentujemy jej zdjęcia.

KOMENTARZE

Przeczytaj także