Fu Manchu przyjedzie do Polski

/ 4 grudnia, 2017

Kalifornijski kwartet Fu Manchu zagra w 2018 roku na jednym koncercie w Polsce. Amerykański zespół stonerrockowy istnieje od 1985 roku.

The Rasmus zapowiada dwa koncerty w Polsce

Fu Manchu zagra w Warszawie w klubie Pogłos, 13 marca 2018 roku. Bilety w cenie 65 i 70 PLN trafią do sprzedaży 8 grudnia. Organizatorem koncertu są agencje Go Ahead i PW Events.

Fu Manchu funkcjonuje na scenie od 1985 roku, jednak pierwotnie występował pod nazwą Virulence. Pierwszy album pod nazwą Fu Manchu ukazał się w 1994 roku, pod tytułem „No One Rides for Free”. Za jego produkcję odpowiedzialny był Brant Bjork, wówczas perkusista Kyuss. W 1995r. do składu dołączył Brad Davis. W tym samym roku, w ramach promocji kolejnego longplaya „Daredevil”, zespół wyruszył w intensywną trasę po USA i Kanadzie między innymi u boku Monster Magnet, cieszącego się wówczas sporą popularnością na antenie MTV.

Fu Manchu, Sleep oraz wspomniane już Monster Magnet i Kyuss spopularyzowały w pierwszej połowie lat 90. nowy styl nazwany stoner rockiem, łączący elementy psychodelii z heavy metalem – lub w przypadku Fu Manchu – spowolnionym hardcore punkiem spod znaku Black Flag.

Rok 1996 przyniósł premierę trzeciej płyty „In Search Of...” i dołączenie do składu Branta Bjorka i Boba Balcha. Kolejne lata to szereg dobrze przyjętych albumów i trasy m.in. z Kyuss, White Zombie, Marylin Manson czy P.O.D. W 2002r. miejsce Bjorka za zestawem perkusyjnym zajął Scott Reeder i wtedy też ukonstytuował się skład, w którym Fu Manchu nagrywa i koncertuje do dziś: Scott Reeder – perkusja, Brad Davis – gitara basowa, Bob Balch – gitara oraz Scott Hill – gitara i wokal. Ostatni album – „Gigantoid” – ukazał się w 2014r.

rf

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także