Gary Holt (Slayer): Wkurza mnie, że rap jest popularniejszy niż rock

/ 28 marca, 2018

Jak wiemy od dobrych kilkunastu tygodni – Slayer, czyli jedna z najważniejszych grup w historii metalu,w tym roku rozpoczyna swoją pożegnalną trasę koncertową. Nic dziwnego, że w rozmowie z Holtem pojawił się temat przyszłości gatunku.

Premiera filmu o zespole Queen przesunięta

Gitarzysta był gościem radiowego programu Full Metal Jackie's. Oczywiście tematami głównymi była zapowiadana płyta przez grupę Exodus oraz wspomniana wielka trasa Slayera. Padło także pytanie dotyczące interesujących metalowych zespołów, które – być może – okażą się godnymi następcami. Gary Holt odpowiedział w następujący sposób: 

Wiesz, to bardzo trudne pytanie. Istnieje wiele niesamowitych zespołów, ale obecnie jest trudniej zbudować karierę w przemyśle muzycznym, która trwałby przez trzy dekady. Kapele takie jak Slayer, Exodus, Megadeth niestety się starzeją. Zaczynaliśmy przed tym, nim pojawiła się możliwość ściągania muzyki. W tamtych czasach handlowało się taśmami [śmiech]. Byliśmy w stanie zbudować bazę fanów, teraz jest o wiele ciężej. 

W takim razie kogo mógłby polecić z nowych metalowych zespołów? 

Jest sporo świetnych kapel jak Municipal Waste, ale trudno ich nazwać nowym zespołem, są teraz weteranami. Jest Power Trip i wiele innych grup. Jeśli jednak mówimy o wypełnianiu dużych obiektach, będzie ciężko innym z metalowego obozu. Ekstremalne zespoły metalowe będą mieć problem, żeby osiągnąć podobny poziom, ponieważ muzyczny model biznesowy tak mocno się zmienił. Ale wierzę w to!

Pierwszy raz rap jest najpopularniejszym gatunkiem muzycznym w Ameryce. To nie rock'n'roll i mnie to wkurza, mocno denerwuje po prostu.

Tegoroczne koncerty Slayera cieszą się – co chyba nikogo nie dziwi – ogromną popularnością. Amerykańska część trasy rozpocznie się 10 maja. Ostatni z zaplanowanych koncertów odbędzie się z kolei 26 sierpnia. Całość jest podzielona na dwie części. Szczegółową rozpiskę znajdziecie na oficjalnej stronie grupy

Obok muzyków Slayera na scenie pojawią się również inne zespoły: Testament, Lamb of GodAnthrax oraz Behemoth. Podczas wspomnianej drugiej amerykańskiej odsłony trasy zamiast grupy dowodzonej przez Adama Nergala Darskiego, zaprezentuje się formacja Napalm Death

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także