Gary Numan na dniach zagra koncert w Warszawie

/ 22 listopada, 2018

Już 25 listopada w warszawskiej Progresji wystąpi Gary Numan. Artysta pojawi się w Warszawie w ramach trasy koncertowej „Savage”, która promuje jego ostatni album pt. „Savage: Songs From A Broken World”. Jako support gościnnie wystąpi także zespół Nightmare Air

Gary Numan to brytyjski wokalista, autor tekstów i producent muzyczny aktywny na scenie od 1977 roku. Brzmienia, w jakich się obraca to przede wszystkim industrialny rock, synt-pop oraz elektronika. Charakterystyczny dla Gary'ego jest jego oryginalny, androgeniczny wygląd.Artysta rozpoczął karierę we współzałożonym przez siebie zespole Tubeway Army, z którym wydał 2 albumy, a w tym jeden z najbardziej znanych utworów „Are 'friends" electric?". Następnie w roku 1979 ukazał się jego pierwszy, solowy materiał pt. „The Pleasure Principle".

W kolejnych latach pojawiły się takie płyty jak „Telekon", „Warriors", „Strange Charm", „Human" czy „Dead Son Rising". Gary w przeciągu swojej działalności scenicznej zgromadził na swoim koncie aż 20 studyjnych albumów.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także