Weezer singlem zapowiedział nowy album [WIDEO]

/ 22 listopada, 2018

1 marca 2019 roku opublikowana zostanie płyta pt. „The Black Album”, czyli najnowsze dzieło muzyków z zespołu Weezer. Będzie to ich pierwsze studyjne wydawnictwo od opublikowanego w 2017 roku albumu „Pacific Daydream”.

„Czarny album” Weezera zapowiada singiel „Zombie Bastards”, który właśnie trafił do sieci:

Weezer vs. Toto

Zespół Toto nagrał własną wersję kawałka „Hash Pipe” Weezera. To odpowiedź na wyzwanie, w ramach którego Weezer udostępnił covery wielkich hitów Toto – „Rosanna” i „Africa”.

„Africa” w wykonaniu Weezera z miejsca spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów oraz branży muzycznej. Utwór dotarł do 1. miejsca iTunes i wciąż utrzymuje się w czołówkach najpopularniejszych kawałków w sprzedaży cyfrowej. W Spotify cover zajął najwyższą pozycję w zestawieniu Global Viral Chart.

Piosenkę zagrano ponad 6 tysięcy razy w stacjach radiowych w Stanach Zjednoczonych – zapewniło to 1. w zestawieniu najpopularniejszych kawałków alternatywnych. Jako pierwsi o coverze „Hash Pipe” poinformowali dziennikarze stacji radiowej z Los Angeles, KROQ. Tam również odbyła się prapremiera utworu.

W piątek, 10 sierpnia, kawałek trafił do wszystkich serwisów cyfrowych. Grupa Toto jest obecnie w trakcie trasy koncertowej promującej album „40 Trips Around The Sun”. Z interpretacją „Hash Pipe” w wersji studyjnej możecie zapoznać się poniżej:

Poniżej natomiast „Africa” w wykonaniu Weezera:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także