Geddy Lee (Rush) wskazuje najlepszych basistów świata

/ 25 kwietnia, 2019

Geddy Lee sam należy do najbardziej cenionych basistów w muzyce rockowej. A jakich basistów najbardziej podziwia basista i wokalista Rush? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Slash wskazuje najlepszy rockowy zespół wszech czasów

W wywiadzie dla „uDiscover Music” Geddy Lee został zapytany o najlepszych, jego zdaniem, basistów. Lee zaznaczył, że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna:

Ocenianie basistów musi przebiegać w kontekście tego, co grają. Gdybym miał wskazać najlepszego basistę jazz/fusion wszech czasów to oczywiście byłby to Jaco Pastorius.

Gdybym miał wybrać najlepszego basistę progrockowego, bez wątpienia byłby to Chris Squire.

A jeśli chodzi o basistów grających czystego rocka wybierałbym między Johnem Paulem Jonesem i Jackiem Bruce’em. Jako że Jacka niestety nie ma już z nami, to korona przypadłaby Johnowi Paulowi Jonesowi.

Wszystko zależy od kontekstu. Bardzo trudno wskazać jednego gościa i powiedzieć: „Ten jest najlepszy”. Flea wyrobił własny styl muzyki, jest fantastyczny, mam wielki szacunek do jego gry na basie. Ale nie da się go porównać do Chrisa Squire’a. To zupełnie inny gatunek muzyki.

A jaki basista Waszym zdaniem zasługuje na miano najlepszego basisty wszech czasów? Napiszcie w komentarzach.

%%REKLAMA%%

Geddy Lee gościł też w programie „Your Morning” nadawanym przez CTV, gdzie promował swoją książkę. W trakcie wywiadu padło pytanie, czy rozważa nagranie nowego albumu. Geddy Lee odpowiedział:

Jest to zdecydowanie możliwe. Przez ostatnie dwa i pół roku pochłaniała mnie praca nad książką, ale teraz, kiedy już skończyłem pisanie i tę bezwstydną promocję, zacznę myśleć o komponowaniu.

Geddy Lee ma w swoim dorobku tylko jeden solowy album studyjny – „My Favourite Headache” z 2000 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także