Geezer Butler (Black Sabbath) i Malcolm Young (AC/DC) pobili się z powodu noża? Angus wyjaśnia

/ 17 grudnia, 2020

W jednym z wywiadów Angus Young postanowił wrócić do wydarzeń, które miały miejsce podczas europejskiej trasy koncertowej „Technical Ecstasy Tour”.


Zespoły Black Sabbath i AC/DC wyruszyły na „Technical Ecstasy Tour” w październiku 1976 roku. Odwiedzili Amerykę Północną i Europę. Często wspominanym wydarzeniem z tego tournée jest sytuacja z nożem, do której doszło pomiędzy Geezerem Butlerem i Malcolmem Youngiem.

W wywiadzie dla „Talk Is Jericho” o te właśnie wydarzenia zapytany został Angus Young. Postanowił przy okazji tego pytania wyjaśnić kilka spraw:

Nie [pobili się]. Gdy ktoś szukał kłopotów i wybrał jego [Malcolma], to była to zła decyzja, ponieważ był za szybki. Jeśli chodzi o tę sprawę z Geezerem Butlerem, to było tak, że jednej nocy piliśmy i on miał przy sobie nóż. Pokazał go Malcolmowi. A ten mu go zabrał, ponieważ znał trik, żeby szybko wyciągnąć komuś nóż z ręki. Zapytał tylko „I co mi teraz zrobisz?”. To właściwie tyle.

– powiedział lider AC/DC. I zdradził, co wydarzyło się później:

Gdy Malcolm obudził się rano, czuł się źle z powodu całej tej sytuacji, a wiedział, że jedziemy z nimi w dalej w trasę, więc uznał, że pójdzie i przeprosi. Poszedł do nich, ale trafił na Ozzy’ego, który zapytał, co u nich robi. Odparł: „Miałem pewną sytuację z Geezerem i jego nożem…”. Ozzy odpowiedział: „On i ten jeb*ny nóż. Nie przepraszaj go, Mal. Powiedz, żeby spie*dalał! [śmiech]

Trasa Black Sabbath i AC/DC zakończyła się w kwietniu 1977 roku i okazała się ogromnym sukcesem.

Sporo o nowej płycie AC/DC „Power Up”, a także wywiad z Brianem Johnsonem znajdziecie w grudniowym „Teraz Rocku”, który dostępny jest w sprzedaży.

GRUDNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także