Gene Simmons (Kiss) przeprasza za swoje skandaliczne zachowanie w FOX News

/ 21 listopada, 2017

Przypomnijmy całą sytuację: kilka dni temu Simmons dostał dożywotni zakaz wstępu do programów emitowanych w Fox News. Powód? Skandaliczne zachowanie, którego dopuścił się w telewizyjnym studiu.

Robb Flynn (Machine Head) woli rap od metalu

Gene Simmons promował swoją książkę zatytułowaną „On Power: My Journey Through the Corridors of Power and How You Can Get More Power”. W pewnym momencie muzyk zaczął zachowywać się dosyć dziwnie. Gdy został zapytany o sprawę molestowania aktorek przez Harveya Weinsteina, zaczął rozpinać swoją koszulę i pokazywać tors, a w stronę pracownic stacji Fox News zaczął wykrzykiwać: „Hej niunie, a teraz mnie pozwijcie”. Ponadto odpowiadał dowcipy dotyczące pedofilii oraz Michaela Jacksona. Następnie próbował uderzać po głowie uczestników programu egzemplarzem swojej książki. Chciał tym sposobem udowodnić ich niską inteligencję. Tym samym Simmons dostał dożywotni zakaz udziału w programach tej telewizji.

Simmons postanowił zabrać głos w tej sprawie i wydał oświadczenie (cytat za Daily Beast):

Przez lata często pojawiałem się w różnych programach emitowanych na Fox News czy Fox Bussiness i mam ogromny szacunek dla utalentowanych kobiet i mężczyzn, którzy tam pracują. Uważam jednak, że to co zostało powiedziane jest mocno przesadzone i wprowadza w błąd. Jest mi naprawdę przykro, że w czasie mojej wizyty nieumyślnie uraziłem członków telewizji Fox.

Nie tak dawno Gene Simmons naraził się także dosyć mocno fanom Ronniego Jamesa Dio. Muzyk Kiss bowiem chciał… opatentować tzw. metalowe rogi. 9 czerwca złożył w urzędzie patentowym podanie o przyznanie mu prawa do tego symbolu, stosowanego w muzyce metalowej, a polegającego na uniesieniu palca wskazującego i małego jednej z dłoni. Jednakże niecałe dwa tygodnie później z tego pomysłu się wycofał. 

Cała sprawa wywołała burzę w rockowo-metalowym świecie i była szeroko komentowana. Najmocniej zareagowała Wendy Dio, wdowa po słynnym wokaliście:

Próba zarobienia pieniędzy na czymś takim jest obrzydliwa. To gest należący do wszystkich, nie ma żadnego właściciela… To rzecz publiczna i nie powinna być znakiem towarowym.

Gene Simmons twierdził, że to on pierwszy, w świecie rockowym, publicznie wykonał ten gest, podczas koncertu, który odbył się 14 listopada 1974 roku na trasie promującej album Kiss, „Hotter Than Hell”. W muzyce rockowej pojawił się jednak on znacznie wcześniej. Wystarczy wspomnieć, że możemy go znaleźć na tylnej stronie okładki płyty „Witchcraft Destroys Minds & Reaps Souls” zespołu Coven z 1969 roku, a także na okładce „Yellow Submarine” The Beatles z 1968 roku, wykonywany przez rysunkową postać Johna Lennona.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także