Gene Simmons (Kiss) odpowiada na zarzut molestowania

/ 17 grudnia, 2017

Gene Simmons skomentował pozew, jaki złożyła do sądu jedna z dziennikarek, twierdząca, że basista Kiss napastował ją seksualnie.

Eminem sampluje wielkie rockowe przeboje

Kobieta twierdzi, że podczas wywiadu, który miał miejsce w listopadzie tego roku, basista Kiss położył rękę na jej kolanie, następnie wziął jej dłoń i skomentował, że jest bardzo delikatna. Podczas zdjęć natomiast dotknął jej pośladków.

Gene Simmons skomentował to zajście w portalu „Ultimate Classic Rock”, któremu powiedział:

Będę bronił się przed zarzutami, o których mogliście przeczytać w mediach. Żeby było jasne: nie dokonałem zarzucanych mi przez tę osobę w pozwie czynów, ani nie skrzywdziłem jej w żaden sposób. Konsultuję się z moimi prawnikami, by dać stanowczy opór tym zarzutom. Nie mogę się doczekać rozprawy, kiedy to będę mógł udowodnić moją niewinność.

Kobieta, która pragnie zachować anonimowość, jest wieloletnią prezenterką lokalnej stacji radiowej w Kalifornii. Jej prawnik powiedział w „San Bernardino Sun”:

Moja klientka czuje się zażenowana i poniżona incydentem z panem Simmonsen. Złożyła pozew, gdyż chce dać do zrozumienia, że takie zachowanie jest nie do zaakceptowania i pragnie położyć mu kres.

To kolejne kontrowersje, jakie w ostatnim czasie wzbudził basista i wokalista Kiss. W listopadzie został wyrzucony ze stacji Fox po tym, gdy zaczął zachowywać się dosyć dziwnie. Gdy został zapytany o sprawę molestowania aktorek przez Harveya Weinsteina, zaczął rozpinać swoją koszulę i pokazywać tors, a w stronę pracownic stacji Fox News zaczął wykrzykiwać: „Hej niunie, a teraz mnie pozwijcie”. Ponadto odpowiadał dowcipy dotyczące pedofilii oraz Michaela Jacksona. Następnie próbował uderzać po głowie uczestników programu egzemplarzem swojej książki.

Podczas wywiadu Gene, odnosząc się do sprawy Harveya Weinsteina powiedział także:

Mam władzę i jestem atrakcyjny, to co powiem, mówię śmiertelnie poważnie. Faceci są dupkami. Od młodości rządzi nami testosteron. Nie próbuję tego usprawiedliwiać ani bronić.

Simmons postanowił zabrać głos w tej sprawie i wydał oświadczenie (cytat za Daily Beast):

Przez lata często pojawiałem się w różnych programach emitowanych na Fox News czy Fox Bussiness i mam ogromny szacunek dla utalentowanych kobiet i mężczyzn, którzy tam pracują. Uważam jednak, że to co zostało powiedziane jest mocno przesadzone i wprowadza w błąd. Jest mi naprawdę przykro, że w czasie mojej wizyty nieumyślnie uraziłem członków telewizji Fox.

Tymczasem Kiss ogłasza koncerty na 2018 rok. Grupa 12 lipca wystąpi w hiszpańskiej Kordobie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także