Przystanek Woodstock wśród najpopularniejszych festiwali na świecie

/ 17 grudnia, 2017

Przystanek Woodstock zajął trzecie miejsce w kategorii festiwale europejskie (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii) oraz wygrał wśród imprez organizowanych w Europie Środkowej. Portal Music Festival Wizard spośród 750 festiwali, wybrał 150 najlepszych. 

Eminem sampluje wielkie rockowe przeboje

Ranking jest podzielony na trzy główne kategorie geograficzne: festiwale odbywające się w Ameryce Północnej, w Europie oraz w Anglii. Wśród angielskich imprez na szczycie rankingu znalazł się festiwal Glastonbury, w Europie triumfowała Lollapalooza Berlin, z kolei wśród amerykańskich festiwali najlepszy okazał się Summerfest. Oprócz Przystanku Woodstock który zajął miejsce na najniższym stopniu podium w rankingu najpopularniejszych imprez organizowanych na naszym kontynencie, pojawił się także Open'er (23. lokata). 

Z kolei w oddzielnym zestawieniu uwzględniającym wyłącznie festiwale muzyczne w Europie Środkowej dominowały polskie festiwale – Przystanek Woodstock wygrał, Open'er zajął drugą pozycję, ponadto znalazły się na nim: OFF Festival (5. lokata) oraz Kraków Live Festival (7). 

Wybór festiwali został oparty na zainteresowaniu fanów muzyki, którzy odwiedzili stronę internetową. Autorzy wspomnianego rankingu zbierali dane na podstawie 2 milionów odwiedzin ich portalu na przestrzeni ostatnich 11 miesięcy (do listopada tego roku). Cały ranking znajdziecie w tym miejscu

Music Festiwal Wizard to międzynarodowy portal, który ma za zadanie zbieranie najważniejszych informacji (data, lokalizacja, wykonawcy) o festiwalach muzycznych na całym świecie. Został on założony w USA w 2009 r. przez entuzjastów festiwali muzycznych, którzy chcieli zebrać w jednym miejscu jak najwięcej informacji o wydarzeniach z całego świata.

Przyszłoroczny Przystanek Woodstock – pierwsze szczegóły

Na początku października na oficjalnym profilu Facebook Przystanku Woodstock pojawiła się informacja, że w 2018 roku kolejne edycja festiwalu odbędzie się w dniach 2, 3, 4 sierpnia.

Mamy dla Was doskonałą wiadomość! Jeśli uda nam się zorganizować Przystanek Woodstock, planujemy go w terminie 2,3,4 sierpnia. Zapisujcie w kalendarzach, trzymajcie kciuki i wysyłajcie w naszą stronę dobrą energię!

Potencjalne problemy z organizacją festiwalu, o których wspominają organizatorzy biorą się z niechęci niektórych władz do Przystanku Woodstock, co miało swoje odbicie na tegorocznej edycji, która odbyła się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao czy Nocny Kochanek.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także