Producent George Young (m. in. AC/DC) nie żyje

/ 23 października, 2017

Jak podaje magazyn „Billboard”, George Young, starszy brat Angusa i Malcolma Younga z AC/DC, zmarł w niedzielę, 22 października 2017 roku, w wieku 70 lat.

Daisy Berkowitz (Marilyn Manson) nie żyje

George Young był utalentowanym kompozytorem, muzykiem i producentem. W 1964 roku został gitarzystą zespołu The Easybeats, z którym napisał przebój „Friday On My Mind”, później wykonywany także przez Davida Bowiego i Gary’ego Moore’a.

W 1973 roku zaczął karierę jako producent ekipy Albert Productions. Pomógł wypromować zespół młodszych braci, AC/DC, produkując ich wczesne albumy, tymczasowo grając też na basie, produkował także Rose Tattoo, The Angels i Johna Paula Younga.

Zespół AC/DC poinformował w oficjalnym oświadczeniu:

Z bólem serca zawiadamiamy o śmierci naszego ukochanego brata i mentora George’a Younga. Bez jego pomocy i wskazówek nie powstałby AC/DC.

Był muzykiem, autorem piosenek, producentem, doradcą i kimś znacznie więcej. Poświęcony pracy profesjonalista w każdym calu.

Trudno sobie wyobrazić lepszego brata. Za to, co dla nas zrobił i co nam dał, zawsze będziemy go wspominać z wdzięcznością i pozostanie bliski naszym sercom.

O śmierci Younga poinformował także przewodniczący Albert Productions, David Albert:

Z wielkim smutkiem Alberts dowiedział się o odejściu George’a Younga. (…) George był przede wszystkim gentlemanem, niezmiernie skromnym, uroczym, inteligentnym i lojalnym z doskonałym poczuciem humoru.

The Easybeats – „Friday On My Mind”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także