Ghost. Nowy album zainspirowany śmiercią Lemmy'ego

/ 30 kwietnia, 2018

Czwarty studyjny krążek bardzo popularnej w naszym kraju szwedzkiej formacji Ghost ukaże się 1 czerwca nakładem Loma Vista Recordings i będzie zatytułowany „Prequelle”.

Godsmack zagra w Polsce

Na nowym albumie „zadebiutuje” (przypomnijmy: we wszystkie postaci wciela się Tobias Forge) Cardinal Copia, który nie tak dawno zastąpił na stanowisku lidera Papę Emeritusa.

W wywiadzie dla magazynu „Metal Hammer” Forge zdradził, że olbrzymi wpływ na warstwę tekstową nadchodzącego albumu miała m.in. śmierć Lemmy'ego:

Jest to płyta, która porusza tematykę śmierci i zbliżającego się końca, który dotyczy również i nas. W ostatnich latach odeszło wielu naszych idoli. Ronnie James Dio był niewątpliwie jednym z nich, ale myślę, że szczególnie to poczułem, gdy odeszli: Lemmy, Prince i David Bowie. Bardzo mnie to dotknęło. Poczułem, jakby to byli nasi rodzice. 

Wydaje mi się, że uważaliśmy, że ludzie tacy jak Lemmy zawsze usiądą przy naszym stole, ale teraz to krzesło jest puste. To wpłynęło na mnie o wiele bardziej niż się spodziewałem. 

A czego możemy spodziewać się pod względem muzycznym? Forge stwierdził:

Nie chcę nas z nimi porównywać, ale myślę, że działamy trochę podobnie, jak Queen – chcemy po prostu grać dobre piosenki i nie trzymać się żadnej formuły.

Na albumie znajdzie się 10 premierowych kompozycji, oto szczegółowa tracklista:

  1. Ashes
  2. Rats
  3. Faith
  4. See the Light
  5. Miasma
  6. Dance Macabre
  7. Pro Memoria
  8. Witch Image
  9. Helvetesfonster
  10. Life Eternal

Autorem okładki jest nasz rodak – Zbigniew M. Bielak, który już w przeszłości miał okazję współpracować z Ghost:

Całość zapowiada utwór „Rats”, do którego powstał teledysk. Możecie się z nim zapoznać poniżej:

szy I fot: Mikael Eriksson

KOMENTARZE

Przeczytaj także