Ghost zamierzają nagrać mroczny album

/ 19 lutego, 2017

Ostatni krążek grupy, „Meliora”, ukazał się w 2015 roku. Z kolei w ubiegłym roku na rynku pojawiła się EPka „Popestar”, na której znaleźliśmy jeden nowy utwór „Square Hammer”, a także kowery z repertuaru różnych zespołów: Eurythmics, Impet, Simian Mobile Disco oraz Echo & the Bunnymen

Ghost zapowiada Papę Emeritusa IV

Ghost obecnie przygotowują się do tegorocznej trasy koncertowej, która rozpocznie sie 24 marca w Wielkiej Brytanii, a także pracują nad następcą „Meliory”. W wywiadzie dla Metal Wani, jeden z Bezimiennych Ghouli zdradził kierunek, jaki obierze grupa na nowej płycie:

Pomysły na nowe nagrania będą „mroczniejsze”, ponieważ są osadzone w tematyce ponurej. „Meliora” miała odzwierciedlać jakąś utopię/dystopię, istniejącą w nowoczesnym społeczeństwie. Nowy album będzie trochę bardziej apokaliptyczny, nawiązujący do czasów średniowiecza. Będzie to nagranie zanurzone, otoczone i dotknięte śmiercią. Nagranie o przetrwaniu.  

Pomimo tego, że tematyka nie będzie należała do najweselszych, na albumie znajdą się także melodyjne utwory:

Oczywiście będą melodie, mamy piosenki, które nie są tak ciężkie, z mojego punktu widzenia, osoby, która jest w środku tego wszystkiego. Będzie jedno i drugie: ciężki metal oraz ballady

– wyjaśnia Bezimienny Ghoul.

Ghost już niebawem w Polsce

Szwedzi przyjadą do nas w ramach europejskiej trasy promującej wspomnianą EPkę „Popestar”. Wystąpią 21 kwietnia w warszawskim klubie Stodoła. Bilety na ten koncert w cenie 129 zł wciąż są dostępne w sprzedaży. Można je nabyć m.in. na stronie Ticketpro. Ghost europejską trasę zakończą pod koniec kwietnia. W maju odwiedzą Brazylię, z kolei w czerwcu i lipcu będą towarzyszyć grupie Iron Maiden podczas ich trasy „The Book of Souls World Tour 2017” po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. 

Ghost: „Square Hammer”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także