Gitara Kurta Cobaina z koncertu akustycznego Nirvany trafi na aukcję za zawrotną sumę

/ 12 maja, 2020

19 i 20 czerwca w Los Angeles ma odbyć się specjalna aukcja w ramach akcji „Music Icons”. Jednym z wystawionych na niej przedmiotów ma być gitara akustyczna, na której Kurt Cobain zagrał podczas słynnego koncertu Nirvany z serii „MTV Unplugged”. Cena wywoławcza gitary wynosi milion dolarów.

W opisie aukcji możemy przeczytać:

Głównym punktem tego wydarzenia jest gitara 1959 Martin D-18E, na której Kurt Cobain zagrał w większości utworów podczas legendarnego występu Nirvany z serii „MTV Unplugged”, 18 listopada 1993 roku.

Na około pięć miesięcy przed śmiercią Cobain postanowił namalować na tej gitarze, jak ujął to „Rolling Stone”: swój ostatni autoportret.

%%REKLAMA%%

Na aukcji wystawione ponadto zostaną także przedmioty należące między innymi do Prince’a, Elvisa Presleya, The Beatles, Michaela Jacksona i Davida Bowiego.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także