Gitarzysta A Perfect Circle wspomina lata spędzone w Guns N' Roses

/ 22 listopada, 2017

Billy Howerdel, znany jako gitarzysta A Perfect Circle, wziął pod koniec lat 90. udział w sesji nagraniowej albumu „Chinese Democracy”, w trakcie której zaprzyjaźnił się z Axlem Rose’em.

King Crimson ogłosił pięć koncertów w Polsce

W wywiadzie dla rozgłośni WRIF Billy Howerdel powiedział, jak doszło do jego udziału w sesji „Chinese Democracy”:

Byłem, jakby to powiedzieć, specjalistą od Pro Tools. Tworzyłem efekty dźwiękowe dla Robina Fincka, którego znałem z Nine Inch Nails. Pewnego dnia zadzwonił do mnie, mówiąc: „Właśnie dostałem ofertę zagrania na płycie Guns N’ Roses. Szukają interesujących efektów dźwiękowych. Chciałbyś mi pomóc w programowaniu?”. W rezultacie przerodziło się to we współpracę zespołem, która trwała dwa i pół roku. Zaprzyjaźniłem się z Axlem, bardzo zaangażowałem się w cały projekt. Ale pochłaniał za dużo czasu, a właśnie zaczęło się kręcić wokół A Perfect Circle. Zrezygnowałem więc we wrześniu 1999 roku i zająłem się APC.

Album „Chinese Democracy” ukazał się dopiero w 2008 roku i wzbudził wiele kontrowersji. Grupa Guns N’ Roses funkcjonowała w zmienionym składzie aż do reaktywacji ze Slashem i Duffem McKaganem w 2016 roku.

Dziś zarówno A Perfect Circle jak i Guns N’ Roses nie mogą narzekać na brak zainteresowania. A Perfect Circle przygotowuje się do wydania pierwszego od kilkunastu lat albumu studyjnego, którego zapowiedzią jest utwór „The Doomed”. Grupa też wróciła na scenę, a na przyszły rok planuje pierwszą po latach europejską trasę koncertową. Guns N’ Roses tymczasem wydłużają trasę koncertową Not In This Lifetime o kolejną serię występów – latem 2018 roku grupa ponownie przyjedzie do Europy. 9 lipca 2018 roku, ponad rok po koncercie w Gdańsku, będziemy mogli obejrzeć ją na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety dostępne są w sprzedaży w cenach 220-449 PLN.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także