King Crimson ogłosił europejską trasę. Pięć koncertów w Polsce!

/ 22 listopada, 2017

Europejska trasa koncertowa legendarnego zespołu rozpocznie się 13 czerwca od przyjazdu do Polski. Tego dnia muzycy pojawią się w poznańskiej Hali Ziemi, gdzie już dzień później – 14 czerwca – zagrają kolejny koncert. Następnie udadzą się do Krakowa, gdzie wystąpią trzykrotnie w ICE Congress Centre (kolejno 16, 17 i 18 czerwca).

Ile zarabiają gwiazdy polskiej sceny? Raport

Bilety na wszystkie koncerty mają trafić do regularnej sprzedaży 1 grudnia, a ceny tych standardowych wahać będą się od 179 do 349 zł. Dostępne będą również specjalne pakiety – królewskie oraz dworskie, a te do sprzedaży trafią już jutro i będą dostępne na stronie DGM Live.

O szczegółach trasy zespół poinformował na swoim Facebooku:

Formacja King Crimson obecnie występuje w następujący, ośmioosobowym składzie: gitarzysta Robert Fripp, czterech perkusistów Bill Rieflin, Gavin Harrison, Pat Mastelotto i Jeremy Stacey, wokalista i gitarzysta Jakko Jaszyk, basista Tony Levin oraz saksofonista Mel Collins.

King Crimson został założony w 1968 roku i już wydanym rok później debiutanckim albumem „In the Court of the Crimson King” powalił na kolana świat rocka progresywnego. Także kolejne albumy, wśród których znalazły się takie tytuły, jak „Lizard” (1970), „Islands” (1971) i „Red” (1974) były wypełnione niezwykłą muzyką łączącą wpływy rocka, jazzu, fusion i muzyki klasycznej. W późniejszych latach grupa wielokrotnie rozwiązywała się i reaktywowała w różnych składach, a jedynym członkiem, który działa w niej od samego początku jest gitarzysta Robert Fripp. Z zespołem na przestrzeni lat współpracowali tacy muzycy, jak Greg Lake, Gordon Haskell, John Wetton, Adrian Belew, Bill Bruford czy Peter Sinfield. Ostatni album King Crimson, „The Power To Believe” ukazał się na rynku w 2003 roku. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także