Gitarzysta Avenged Sevenfold mówi, za co jest wdzięczny narkotykom

/ 17 maja, 2023
fot. Brian Catelle


Podczas pracy nad najnowszą płytą członkowie Avenged Sevenfold nie żałowali sobie substancji psychodelicznych.


Najnowszy album Avenged Sevenfold zatytułowany jest „Life Is But A Dream” i ukaże się 2 czerwca 2023 roku. Album powstawał na przestrzeni czterech ostatnich lat i wyprodukowany został przez Joe Barresiego i sam zespół. Motywem przewodnim płyty jest podróż poprzez egzystencjalny kryzys.

Gitarzysta Synyster Gates w wywiadzie dla „Kerrang!” mówi, że członkowie Avenged Sevenfold w ostatnim czasie brali dużo narkotyków. Jak to odcisnęło się na płycie? Synyster:

Braliśmy zajebiście dużo narkotyków, ale tych dobrych. Nie bierzcie narkotyków, dzieci, ale jeśli już bierzecie to tylko te dobre. To nam pomogło się oczyścić, zjednoczyć i nauczyć się komunikować oraz wyrażać to, co czujemy. Nie chodziło o muzykę, ale o odnalezienie siebie lub odnalezienie odpowiedzi. Jestem za to wdzięczny i nie wyobrażam sobie mojego życia, gdybym przez to nie przeszedł. Chcę dowiedzieć się, o co chodzi w życiu zanim je zakończę. Gdy byłem młodszy brałem narkotyki rekreacyjnie, ale nie w sytuacji typu „to będzie mocne i przerażające, staniesz twarzą w twarz z samym sobą i właściwie się zabijesz, co to oznacza?”. Na tej płycie poszliśmy na maksa i teraz możemy powiedzieć: „Kurwa, podoba nam się sztuka, jaką stworzyliśmy”.

Pojęcie o tym, jak odjechana będzie nowa płyta Avenged Sevenfold daje najnowszy singel, zatytułowany „We Love You”.

Na płycie „Life Is But A Dream” znajdą się następujące utwory:

1. Game Over
2. Mattel
3. Nobody
4. We Love You
5. Cosmic
6. Beautiful Morning
7. Easier
8. G
9. (O)rdinary
10. (D)eath
11. Life Is But a Dream…

Okładka płyty:

KOMENTARZE

Przeczytaj także