The Sisters of Mercy zagrają w Łodzi w ramach Soundedit ’23 [DATA, BILETY]

/ 17 maja, 2023
fot. Patrycja Długosz

Zespół The Sisters of Mercy będzie jedną z zagranicznych gwiazd Soundedit ’23.


Jeśli istnieją zespoły, o których można pisać: „legendarne”, „kultowe” lub których „przedstawiać nie trzeba”, to The Sisters of Mercy z pewnością jest wśród nich. Grupa wystąpi 11 listopada 2023 roku w łódzkim klubie Wytwórnia. Koncert odbędzie się w związku z imprezą Soundedit ’23.

Bilety w cenie 149 zł dostępne są w kasie Wytwórni oraz na stronach: Bilety24.pl, Goingapp.pl, Empik.com, Ticketmaster.pl i Wytwornia.pl.

The Sisters of Mercy z powstali w 1980 r. w Leeds w Wielkiej Brytanii. Założycielami zespołu byli: Andrew Eldritch oraz Gary Marx, ich motywacja była prosta jak gitarowy riff – chcieli usłyszeć siebie w radiu. Nazwę zespołu zaczerpnęli od piosenki Leonarda Cohena „Sisters of Mercy”.

Do dziś zespół nagrał trzy albumy: „First and Last and Always” (1985 r.), „Floodland” (1987 r.) oraz „Vision Thing” (1990 r.). Każdy z albumów prezentuje odmienny styl muzyczny, każdy został nagrany w innym składzie. W realizacji płyt zawsze uczestniczą Eldritch i automat perkusyjny – słynny Dr Avalanche.

Począwszy od lat 90., zespół wydaje kompilacje lub wznowienia swoich płyt, skupiając się przede wszystkim na koncertach.

KOMENTARZE

Przeczytaj także