Gitarzysta The Dillinger Escape Plan dołączy do Suicidal Tendencies

/ 4 lipca, 2018

Na początku lipca z zespołem Suicidal Tendencies rozstał się Jeff Pogan, który grał na gitarze w grupie od 2016 roku. Jego miejsce zastąpił nie byle kto.

Prophets Of Rage ukończyli prace nad nowym albumem

Grupa Suicidal Tendencies poinformowała, że na najbliższej trasie na gitarze zagra z nią Ben Weinman z zespołu The Dillinger Escape Plan.

SxTx przygotowuje się do odlotu na lipcowe koncerty. Skoro mowa o lataniu, z niezwykłą radością zapowiadamy, że koncerty te zagra z nami szalony Ben Weinman. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi.

Ben Weinman napisał, że czuje się zaszczycony, że będzie mógł zagrać trasę z jednym z jego ulubionych zespołów z dzieciństwa.

Jeszcze nie wiadomo, czy Weinman dołączy do Suicidal Tendencies tylko na lipcowe koncerty, czy zostanie w składzie na dłużej.

Ben Weinman w drugiej połowie lat 90. założył zespół The Dillinger Escape Plan, który okazał się rewolucyjny na scenie mathcore. Grupa zadebiutowała w 1999 roku albumem „Calculating Infinity”, ale jeszcze większy rozgłos przyniosły jej kolejne płyty: „Miss Machine” i „Ire Works”. Zespół słynął też z niezwykle energicznych i szalonych koncertów.

Ostatni album The Dillinger Escape Plan ukazał się w 2016 roku pod tytułem „Dissociation”. Po jego wydaniu grupa ogłosiła zawieszenie działalności i wyruszyła w pożegnalną trasę. Ostatnie koncerty The Dillinger Escape Plan odbyły się pod koniec 2017 roku.

rf | fot. Shadowgate

KOMENTARZE

Przeczytaj także