Glaca i Peja we wspólnym teledysku [WIDEO]

/ 12 kwietnia, 2018

W ubiegłym tygodniu swoją premierę miał debiutancki solowy album Glacy, wokalisty znanego chociażby ze Sweet Noise, zatytułowany „ZANG”. Na krążku (w wersji podstawowej) znalazło się 14 premierowych kompozycji.

Billie Joe Armstrong debiutuje z nowym zespołem

Trzecim singlem promującym płytę został utwór „Życie i samotność” z gościnnym udziałem rapera Peji, do którego powstał wyjątkowy teledysk.

Cieszę się bardzo, że na albumie Zang mogłem kolejny raz współpracować z Peją realizując wspólnie bardzo ważny dla mnie projekt. Życie i samotność to więcej niż kolejny utwór czy singiel. To opowieść o życiu po utracie kogoś, kto był nam najdroższy. Opowieść o zmaganiu się z cierpieniem, strachem i własnymi demonami. Opowieść o walce o każdy dzień i szukaniu odpowiedzi na pytanie dlaczego. Chcieliśmy zawrzeć w tym utworze nadzieję i motywację do życia wbrew temu, że otacza nas ból i smutek. Gdzieś zawsze jest wyjście z sytuacji i to wyłącznie my mamy klucz do kontroli nad własnym życiem. Zderzenie styli moich i Ryszarda zawsze owocowało spojrzeniem na sprawy z bardzo wielu perspektyw. Nasze kawałki przekraczały granice i podziały. To jest ich największa siła. Mam nadzieję że Życie i samotność da tym, którzy tego potrzebują mnóstwo sił. Ja osobiście dedykuję ten utwór Maciejowi Żukowi” Żebrowskiemu, który był pierwszym basistą zespołu Sweet Noise. Maciej przeżył olbrzymią tragedię, ale nadal żyje i walczy dla swojego syna 

– tłumaczy Glaca

Ich drogi w przeszłości nie raz się krzyżowały. Wystarczy wspomnieć, że Peja zaśpiewał w utworach: „Jeden taki dzień”, pochodzącym z płyty „Revolta” formacji Sweet Noise, a także „Sam przeciwko wszystkim” innego projektu – My Riot.

W teledysku, z którym możecie zapoznać się poniżej, występują także osoby zrzeszone w grupach zamkniętych SLU Gang i Glaca Zone na Facebooku.

To są nasze najwierniejsze fankluby. Osoby występujące z nami w teledysku to członkowie bardzo konkretnych społeczności. Ich udział dodał głębi i dodatkowego znaczenia utworowi. Sama praca na planie była sama w sobie terapią. Wszyscy zdawali sobie sprawę że robią coś istotnego i ważnego. Oprócz ujęć z grupy wsparcia w klipie pojawią się filmiki nadesłane przez naszych fanów, którzy nagrywali w oparciu o wcześniej podane na stronie

– dodaje Glaca

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także