Glenn Hughes i Doug Aldrich (The Dead Daisies) wymieniają ulubione albumy rockowe

/ 19 czerwca, 2022


Glenn Hughes i Doug Aldrich z The Dead Daisies nagrali wiele klasycznych płyt. A jakie są ich ulubione albumy rockowe?


Glenn Hughes i Doug Aldrich poza tym, że dziś grają w The Dead Daisies na koncie mają współpracę z wieloma słynnymi zespołami, w tym z Whitesnake i Deep Purple, z którymi nagrali mnóstwo klasycznych albumów. A jakie albumy rockowe sami uznają za najlepsze?

Zapytaliśmy ich o to w wywiadzie dla „Teraz Rocka”. Doug Aldrich odpowiedział:

Jako dzieciak byłem fanem Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple. Wiele wspaniałych zespołów wyszło spod parasola Ritchiego Blackmore’a, a ja miałem wielkie szczęście pracować z ich wokalistami – Glennem, Davidem Coverdale’em i Ronniem Jamesem Dio (Glenn Hughes i David Coverdale śpiewali w Deep Purple, a Ronnie James Dio w Rainbow – red.). Dorastałem na płytach tych zespołów, a potem grałem z ich członkami. Coś niesamowitego!

Glenn Hughes natomiast powiedział:

Dla mnie najwspanialszym albumem jest „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”The Beatles. Nic nie może się z nim równać. To były czasy, gdy zaczynałem karierę muzyczną i moim zdaniem do dziś jest to najwspanialszy album kiedykolwiek nagrany przez jakikolwiek zespół i nic go nigdy nie przebije.

The Dead Daisies, który 9 lipca wystąpi w krakowskim klubie Hype Park, na sierpień zapowiadają swój nowy album. Znamy już pierwszy singel, „Radiance”.

Cały wywiad z The Dead Daisies znajdziecie w czerwcowym „Teraz Rocku”, który jest w sprzedaży.

CZERWCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także